Weekend w Warszawie: atrakcje, noclegi, przejazd

Planujesz weekend w Warszawie? W takim wypadku na nudę z pewnością nie będziesz narzekać. Szczególnie że mamy kilka pomysłów, jak zorganizować i uatrakcyjnić ten wyjazd. Sprawdź, co robić w Warszawie, gdzie znaleźć nocleg i jak najlepiej przyjechać do stolicy.

Co zwiedzić w Warszawie?

Zaczniemy od najprzyjemniejszej rzeczy, czyli od tego, co zobaczyć w stolicy. Zwiedzanie Warszawy zaplanuj z mini przewodnikiem, dzięki któremu stworzysz listę miejsc, których nie można przegapić. A od czego zacząć? Nie będziemy oryginalni – od Łazienek Królewskich. Ale na swoją obronę dodamy, że to po prostu najpiękniejsze miejsce w stolicy i jak już raz wybierzesz się tam na spacer, to prędko nie skończysz. Historycznie, Łazienki Królewskie to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Dziś natomiast to przede wszystkim piękny ogród, zaskakujący infrastrukturą.

Z Łazienek jedź prosto do Wilanowa, a dokładniej do Muzeum Pałacu Króla Jana III, który jest atrakcyjny o każdej porze roku. Latem to przede wszystkim przepiękne miejsce na spacer, z niezwykłą roślinnością. A zimą… jest tu Królewski Ogród Światła, czyli świetlna wystawa plenerowa, która na każdym sceptyku zrobi duże wrażenie. Tylko musisz się pośpieszyć, bo w tym roku masz czas już tylko do 23 lutego. Potem trzeba będzie czekać na następny sezon.

A skoro jesteśmy przy pięknych iluminacjach, to może odwiedzisz Muzeum Neonów, mieszczące się przy ulicy Mińskiej 25? To ekspozycja powojennych neonów. Co ciekawe, jest to jedne z niewielu muzeów na całym świecie, które poświęcone jest wyłącznie reklamom świetlnym.

Oczywiście, będąc w Warszawie, nie da się nie zobaczyć Starego Miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To ciąg klimatycznych uliczek, przy których dostojnie stoją zabytkowe, kolorowe kamienice. Syrenka Warszawska znajdująca się w Starym Mieście to obowiązkowy punkt programu.

Wiemy, że już pewnie weekend w Warszawie powoli się kończy, dlatego nie masz czasu na zbyt wiele dodatkowych atrakcji. Ale może znajdziesz jeszcze chwilę na to, aby zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego? Jest tam wiele multimedialnych, interaktywnych wystaw, które przybliżą ci dzieje powstańczych zrywów.

Gdzie szukać noclegu w stolicy?

W Warszawie masz tak naprawdę do dyspozycji wiele noclegów. Są hotele, hostele, kwatery prywatne. Te pierwsze odradzamy, jeśli twój budżet jest ograniczony. Nocleg w hostelu jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, aczkolwiek musisz liczyć się z tym, że najprawdopodobniej przyjdzie ci spać z obcymi ludźmi. Naszym zdaniem najatrakcyjniejszą możliwością jest poszukanie prywatnego pokoju, mieszkania na wynajem. Jest to znacznie prostsze dzięki platformie Airbnb. Można na niej znaleźć naprawdę klimatyczne, nowoczesne noclegi w rozsądnej cenie. Plusem jest także to, że zwykle masz do dyspozycji kuchnię.

Przejazd do Warszawy – jak najwygodniej?

Nie wiemy, z jakiego miejsca w Polsce wybierasz się do Warszawy, więc nie będziemy polecać ci konkretnych przejazdów. Ale niezależnie od tego, skąd jesteś, możemy doradzić jedno – samochód zostaw przed domem. Warszawa jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, a znalezienie wolnego, darmowego parkingu jest nie lada wyczynem. Lepiej przyjechać tu pociągiem bądź międzymiastowym autobusem i na miejscu poruszać się metrem czy innymi środkami miejskiej komunikacji. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko sporo nerwów, ale także i czasu.

 

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.