Jak tanio dojechać do Niemiec?

Niemcy to kraj popularny wśród Polaków, zarówno jako miejsce gdzie łatwo o pracę, jak i wakacyjna destynacja. Kraj naszych zachodnich sąsiadów ma wiele do zaoferowania. W dodatku łatwo tam dojechać z niemal każdej miejscowości w Polsce.

To co zachęca do odwiedzenia Niemiec to nie tylko ciekawe zabytki, historia czy kultura, ale często także wysokie zarobki i atrakcyjne oferty pracy. Plusem jest też bliska odległość od granic Polski, co oznacza, że do Niemiec można dojechać łatwo, szybko i tanio. Jak zorganizować podróż?

Podróż samolotem

Najszybszym sposobem na dotarcie do Niemiec będzie podróż samolotem. Na lotnisko Berlin Tegel dolecimy zarówno tanimi liniami np. easyJet czy Ryanair z różnych miast w Polsce, jak również polskimi liniami lotniczymi LOT bezpośrednio z Warszawy. Loty z Polski na lotnisko we Frankfurcie oferują z kolei linie lotnicze Lufthansa. Jest to także dobry punkt przesiadkowy do dalszej podróży. Z Polski można bezpośrednio dolecieć też do Hamburga czy Stuttgartu. W internecie można znaleźć promocje lotnicze na połączenia do Niemiec.

Przykładowo lot z Krakowa na lotnisko Berlin Tegel można kupić już za 78 zł. Warto regularnie sprawdzać strony linii lotniczych i polować na takie okazje jak np. tania środa, zniżki na black friday czy niższe ceny biletów na określonej trasie. Przed zakupem biletu warto sprawdzić, co zawiera cena lotu, czy pasażerowi przysługuje np. dodatkowy bagaż rejestrowany czy też cena obejmuje lot tylko z bagażem podręcznym i trzeba będzie osobno dokupić bagaż dodatkowy. Warto upewnić się też, czy cena biletu zawiera możliwość odwołania rezerwacji albo zmiany danych pasażera.Podróż samolotem będzie z pewnością szybsza niż podróż autokarem, a bilety lotnicze cale nie muszą być droższe.

Ponieważ lotniska są zazwyczaj znacznie oddalone od centrum miasta warto przed wyjazdem sprawdzić najtańsze i najszybsze połączenie między lotniskiem a centrum. Przykładowo z lotniska Tegel w Berlinie odjeżdżają cztery linie autobusowe w kierunku miasta: 109, 128, TXL oraz X9. Podróż na słynny Alexanderplatz potrwa ok. 40 min i będzie kosztować 2,80 EUR w jedną stronę.

Przewozy autokarowe

Bez problemu można dojechać z Polski autokarem do wielu miast w Europie, w tym do nawet 170 miast w Niemczech. Wszystko dzięki świetnie rozwiniętej sieci połączeń, która umożliwia wyjazd z ponad 230 miejscowości w Polsce. Autokarem można się więc dostać niemal z dowolnej części Polski do dowolnego miejsca w Niemczech. Połączenia między Polską a Niemcami należą do najpopularniejszych, kursy odbywają się więc bardzo często, bez problemu uda się znaleźć dogodny czas odjazdu. Kupując bilety autokarowe do Niemiec dojedziemy zawsze do centrum miejscowości, co ograniczy dalsze koszty dojazdu np. do miejsca docelowego.

Jadąc autokarem nie trzeba martwić się o bagaż, każdy pasażer może zabrać ze sobą zarówno bagaż podręczny jak i rejestrowany o wadze 30 kg. Bardzo łatwo i tanio można znaleźć bilety autokarowe na takich trasach jak Przemyśl – Lipsk, Giżycko – Augsburg, Katowice – Brema, Szczecin – Titisee Neustadt, Gdańsk – Hinterzarten, Bytom – Getynga czy Wrocław – Montabaur. Ceny biletów zależą od przewoźnika oraz daty podróży i najczęściej wahają się od 100 do 300 zł w jedną stronę. Im wcześniej zrobimy rezerwację, tym bilet będzie tańszy. Warto również regularnie przeglądać internet w celu natrafienia na specjalne promocje na bilety autokarowe. Często bilety na określonej trasie można kupić wtedy nawet o połowę taniej i tym samym znacznie zaoszczędzić na bilecie autokarowym.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.