Internet w Turcji? Uniknij wysokich opłat

Turcja jest popularnym kierunkiem wśród Polaków. Oferuje orientalne jedzenie, piękne widoki i doskonałą pogodę. W trakcie wycieczki do Turcji warto zadbać o kilka kwestii, w tym dostęp do Internetu. Co warto wiedzieć na ten temat? Gdzie kupić Internet w Turcji?

Klienci polskich operatorów telekomunikacyjnych mogą korzystać z własnego Internetu w Turcji. Taki krok bywa jednak kosztowny – kraj ten nie należy do Unii Europejskiej. Oznacza to, że zużycie danych w Turcji następuje na zasadach roamingu. W przypadku tego kraju 1 MB kosztuje około 30 zł. Zużywając średnio 1 GB dziennie, możemy narazić się na koszt wynoszący nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zanim zdamy sobie z tego sprawę!

Internet w Turcji? Uniknij wysokich opłat
Internet w Turcji? Uniknij wysokich opłat

Jednym z rozwiązań tego problemu jest wykupienie pakietu danych, z którego można korzystać w danym kraju. Zwykle jednak limity są dość niskie i wystarczają jedynie na wykonywanie podstawowych zadań. Internet od polskich operatorów nie sprawdzi się więc w sytuacji, gdy podczas wyjazdu chcesz np. pracować online lub oglądać filmy.

Mobilny router z kartą eSIM od XOXO WiFi

Innym, znacznie lepszym sposobem na uzyskanie dostępu do internetu w Turcji, jest wynajem mobilnego routera XOXO WiFi. Działa on w oparciu o kartę eSIM, która automatycznie łączy się z aktualnie najlepszym operatorem. Jedno urządzenie może funkcjonować w nawet 140 krajach, zapewniając dostęp do internetu również podczas wycieczek objazdowych. Z mobilnym routerem można połączyć kilka urządzeń, co zwalnia z konieczności kupowania osobnych, lokalnych kart SIM. To doskonałe rozwiązanie m.in. dla grup znajomych i rodzin podróżujących wspólnie.

Router XOXO WiFi łączy się z wieloma operatorami, w zależności od tego, który z nich zapewnia najlepszy zasięg w danym miejscu. Dzięki temu jest znacznie wygodniejszy niż lokalne karty SIM, które odbierają sieć tylko jednej firmy. Z powodzeniem można zabrać go w podróż, także w trakcie zwiedzania miasta.

Internet w Turcji? Uniknij wysokich opłat
Internet w Turcji? Uniknij wysokich opłat

Lokalna karta SIM

W Turcji można kupić też karty SIM od lokalnych operatorów, choć często jest to problematyczne. Wymaga udania się do odpowiednich oddziałów, w których nie zawsze można porozumieć się po angielsku, a następnie przejścia weryfikacji. Produkty tego typu można kupić na lotniskach i niektórych punktach w mieście. Trzeba jednak pamiętać, że nie zapewniają one tak dużej mobilności jak routery od XOXO WiFi – karty SIM działają bez dodatkowych opłat tylko w jednym kraju.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.