Weekend na Dolnym Śląsku – Co warto zobaczyć?

Planując weekend na Dolnym Śląsku, możemy być pewni niezapomnianych wrażeń. Malownicze miejscowości, liczne zamki z bogatą historią oraz pasma górskie to tylko fragment tego, ile ten rejon Polski ma do zaoferowania.

Jak spędzić czas na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Wartym odwiedzenia są nie tylko miasta takie jak: Wrocław czy Świdnica, ale również pasma górskie.

Wrocław jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie tej części Polski. To w nim możemy podziwiać Panoramę Racławicką oraz popularne Zoo z Afrykarium. Podróżując z dzieckiem, koniecznie trzeba odwiedzić Park Tramplin JumpWorld, który oferuje szereg atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale i dla dorosłych.

Świdnica i okolice

Za prawdziwą perłę Dolnego Śląska uchodzi także Świdnica. To niezwykle urokliwe miasto z mnóstwem zabytków. Za wizytówkę uchodzi zbudowany z drewna i gliny Kościół Pokoju z XVII wieku. Jego wnętrze są bogato zdobione polichromią.

Wyjeżdżając z terenów miejskich dobrze jest zobaczyć najwyższe szczyty górskie. Na Dolnym Śląsku popularnością cieszą się malownicze Góry Sowie. Oprócz nich warto odwiedzić Górę Ślężę, czyli najwyższy szczyt Sudetów z widokiem na najpiękniejszą panoramę Dolnego Śląska

Wybierając się na weekendową podróż, warto także pomyśleć o chwili relaksu. Dobrze więc zarezerwować hotel SPA na Dolnym Śląsku, aby odprężyć głowę oraz ciało. Strefę z zabiegami wellness docenimy zwłaszcza po całodniowym zwiedzaniu.

Szlakiem zamków

Dolny Śląsk to także miejsce na mapie Polski, które jest szczególnie ukochane przez miłośników zamków. To właśnie tam możemy podziwiać liczne zabytki architektury średniowiecznej.

Jednym z największych zamków jest Książ. Dzisiaj to ogromna rezydencja barokowa, jednak jego historia sięga XII wieku. Mury na przestrzeni setek lat były świadkami wielu przemian oraz wojen. Do dzisiaj Książ zachwyca swoją historią, jak i wyposażeniem. W środku możemy podziwiać między innymi Salę Maksymiliana – najlepiej zachowane barokowe wnętrze na Śląsku. Pomieszczenia wypełniają liczne wystawy obrazów, zgromadzone przez wieloletnich właścicieli zamku – Hochbergów.

Oprócz Książa, na turystycznej trasie Dolnego Śląska nie może zabraknąć także zamku Czocha. Mało kto wie, że swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza on Ernstowi Gütschowi – niemieckiemu przedsiębiorcy, który przyczynił się do rozwinięcia przemysłu tytoniowego w Niemczech. Dzisiaj zamek cieszy się sławą wśród miłośników Harrego Pottera. Odnowione średniowieczne wnętrza sprawiają, że fani powieści J.K. Rowling mogą poczuć się jak w Hogwarcie.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.