Kiedy dewocjonalia sprawdzą się na prezent?

Na wiele okazji ciężko nam dobrać odpowiedni prezent. Często świetnym pomysłem będzie wybrać się do sklepu z dewocjonaliami. Znajdziemy tam wiele pomysłowych prezentów dla osób wierzących. W tym artykule zastanowimy się, na jakie okazje warto zapatrzyć się w prezent w sklepie z dewocjonaliami (można też wybrać internetowy sklep z dewocjonaliami – wtedy możemy w mig odnaleźć dokładnie to, czego poszukujemy).

Artykuły z dewocjonaliami dla dzieci

Jest wiele okazji, na które warto podarować dziecku coś ze sklepu z dewocjonaliami, zwłaszcza jeśli jesteś ojcem chrzestnym lub matką chrzestną danego dziecka. Taki sklep to idealne miejsce, by znaleźć tam wartościowy prezent. Na chrzciny warto kupić maluchowi medalik z wizerunkiem świętych, Pamiątkę Chrztu Świętego a także obraz przedstawiający Świętą Rodzinę. Taki obraz będzie świetną pamiątką dla dziecka i będzie zdobił jego pokój przez długie lata, przypominając mu o tym, że wiara jest ważna w życiu człowieka, nawet tego małego. Podobnymi prezentami można obdarować również dziecko na roczek. Są to prezenty trwałe i niezawodne – dziecko za kilka lat czy kilkanaście lat z pewnością je doceni.

Na I Komunię Świętą także warto wybrać prezent ze sklepu z dewocjonaliami. Dobrym pomysłem będzie z pewnością medalik ze świętym lub krzyżyk. Standardową i obowiązkową opcją jest oczywiście Pamiątka I Komunii Świętej – obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór komunijnych kartek, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, można więc dobrać taką, która najbardziej spodoba się dziecku. Tak samo jak na chrzciny warto kupić dziecku obrazek z wizerunkiem Świętej Rodziny lub jakiegoś świętego (idealnie, gdyby ten obrazek korespondował z imieniem dziecka). Na I Komunię Świętą warto też kupić dziecku jego pierwszą własną Biblię lub książkę z ilustracjami inspirowanymi przypowieściami biblijnymi.

Kolejną ważną uroczystością dla młodej osoby jest bierzmowanie. Tu oczywiście warto kupić Pamiątkę Bierzmowania. Na taką uroczystość, poza wymienionymi wcześniej artykułami, można też kupić bierzmowanemu książkę – np. którąś z encyklik papieskich. Można wybrać też zbiór opowiadań religijnych. Będzie to z pewnością prezent bardzo wartościowy

Artykuły z dewocjonaliami dla dorosłych

Do sklepu z dewocjonaliami warto się udać, gdy ktoś z Twoich bliskich bierze ślub. Nie trzeba ograniczać się do standardowych przedmiotów takich jak Pamiątka Ślubu czy obraz ze Świętą Rodziną. Można też wybrać książkę o tematyce religijnej, najlepiej taką, która porusza w jakiś sposób temat małżeństwa.

Jednak nie tylko religijne okazje są doskonałą sposobnością do tego, by kupić komuś coś ze sklepu z dewocjonaliami. Także urodziny czy imieniny mogą być dobrymi okazjami, by wręczyć bliskiej osobie jakieś dewocjonalia. Zwłaszcza, gdy osoba jest bardzo religijna -wtedy prezent ze sklepu z dewocjonaliami będzie strzałem w dziesiątkę. Osobami szczególnie pobożnymi są najczęściej osoby starsze – dla ludzi w podeszłym wieku niezastąpionym prezentem będzie upominek ze sklepu z dewocjonaliami.

Sklep z dewocjonaliami lub internetowy sklep z dewocjonaliami to doskonałe miejsca, by szukać tam prezentów dla swoich bliskich. Każda bardzo religijna osoba lubi otaczać się przedmiotami przypominającymi jej o wierze, jaką wyznaje. Dlatego zamiast główkować długo, jaki prezent dla takiej osoby wybrać, warto udać się po prostu do sklepu z dewocjonaliami lub wyszukać w internecie strony takowego.

Artykuł powstał we współpracy z lanotti.com

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.