Słowiańska osada warowna Białogród

Strumień jest miastem leżącym na Śląsku Cieszyńskim, który graniczy z Ziemią Pszczyńską. To właśnie tutaj można się przenieść w czasie o tysiąc lat. Niecałe półtora kilometra od pięknej starówki mieści się słowiańska osada – wioska Białogród.

Została ona zbudowana przez pasjonatów słowiańszczyzny wczesnego średniowiecza na polach blisko lasu. Tutaj można się poczuć jak w średniowieczu i poznać życie słowiańskich przodków, ich codzienną pracę i to jak żyli. W wielu krajach działają grupy rekonstrukcyjne, które fascynują się tym okresem i wśród nich także nie brakuje Rodzimowierców. W północnej części Polski, w Wolinie i Mielnie zbudowali oni grodziska, które przybliżają człowiekowi z XXI wieku żywot Słowian czy Wikingów sprzed wieków.

wchacie

Słowiańska osada warowna Białogród i jej atrakcje

Pasjonaci z Białogrodu, którzy tworzą grupę hodują tu zwierzęta, jak za dawnych czasów, sieją zioła i inne ważne rośliny, które pozwalały przeżyć. Można tutaj także spotkać pieska Rudego, który wiele lat spędził w schronisku dla zwierząt i został tutaj otoczony opieką i miłością. Są to niesamowici ludzie, ciepli, kierujący się pasją i chcący pokazać innym ludziom, że tak się da żyć jak kiedyś.

Wioska wciąż się rozbudowuje. Zwiększa się ilość chatek i zwierząt. Obowiązków dla mieszkańców z pewnością będzie przybywać. Oni jednak to kochają.

kumaki

Walory miejsca

Istnieje tutaj także szansa wynajęcia jednej z chatek na nocleg, by poczuć się jak średniowieczny człowiek. Wieża strażnicza ma za zadanie obserwowania terenu czy nie nadciąga niebezpieczeństwo. Tuż pod wieżą jest fosa, a w fosie swoje miejsce znalazły kumaki, które bardzo słychać 🙂 Miejsce można zwiedzać i bardzo często odbywają się tutaj różnego rodzaju imprezy z wieloma atrakcjami. 30 czerwca bieżącego roku ma tutaj miejsce impreza z okazji święta Kupały. Z pewnością będzie to okazja do przeżycia wspaniałych chwil.

Monika

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.