Gospodarstwo Agroturystyczne Sokolisko

Nasze 11 hektarowe gospodarstwo umiejscowione jest  w Wysoczanach, jest to malownicza wieś położona w gminie Komańcza, na jej terenie znajduje się rezerwat “Przełom Osławy pod Mokrem”. Osława tworzy tu malownicze zakole ograniczone stromymi, porośniętymi lasem zboczami, wraz z rozległym tarasem rzecznym i przewężonym korytem rzecznym obfitującym w liczne progi skalne.

Gospodarstwo umiejscowione jest w dolinie strumienia spływającego  z góry Sokoliska, od której wzięliśmy nazwę Sokolisko.

Na naszym terenie znajduje się  jeziorko o powierzchni  40 a, z krystalicznie czystą wodą, w którym posadowiona jest oryginalna, opalana drzewem ruska bania, połączona z brzegiem pomostem.

Na miejscu prowadzimy również hodowlę danieli. Z platformy widokowej  istnieje możliwość ich podglądania. Wzdłuż zagrody z danielami prowadzi trasa o długości ok. 2 km – w zimie do uprawiania narciarstwa biegowego, marszobiegów na rakietach śnieżnych (sprzęt do uprawiania tych sportów  w cenie pobytu) i jazdy na skuterach śnieżnych, w lecie do uprawiania joggingu, nordic walking.

Obok domu z bali wybudowana jest stylowa koliba z kamiennym paleniskiem oraz piwnica ziemna, w której przechowujemy wina i domowego wyrobu alkohole. Teren jest ogrodzony, Gościom zapewniamy duży parking oraz wiatę do przechowywania rowerów i motocykli.

Z każdego miejsca roztacza się tutaj przepiękny widok i aby w pełni dostrzec uroki naszej posiadłości, trzeba do nas przyjechać.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.