Pętla między Magurką a Przegibkiem

Około godziny 11 w upalne przedpołudnie podjechałem na Przełęcz Przegibek. Tam dość sporo zaparkowanych samochodów, ale udało mi się znaleźć miejsce. Poszedłem szlakiem czerwono-zielonym dla biegaczy narciarskich w kierunku Magurki. Dawno tędy nie szedłem, a trakty i ścieżki w okolicach przełęczy i Magurki Wilkowickiej także się pozmieniały. Powstały nowe drogi, a inne gdzieś znikły lub bardziej zarosły.

Znowu na tym szlaku po latach

Trasa była ciekawa. Miejscami trochę kałuż i błota. W pewnym momencie szlak skręca w prawo, gdzie są drogowskazy, że na Przegibek jest stąd 1,8 kilometra, a na Magurkę 2,2 kilometra. Poszedłem dalej do góry, jednak wybrałem lewą ścieżkę, skąd po pewnym czasie rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama w kierunku Pasma Czupla i Magurki Wilkowickiej. Następnie cofnąłem się i właściwym szlakiem wyszedłem do łącznika ze szlakami żółtym i niebieskim.

Na szlaku Przegibek - Magurka
Na szlaku Przegibek – Magurka

Zejście szlakiem niebieskim

Wybrałem ten drugi i po pewnym czasie byłem ponownie na parkingu pod Gawrą. W przeszłości na Magurkę wchodziłem podobnie, jednak w pewnym momencie wychodziło się z lasu i była panorama także w kierunku Czupla, ale także była wiata, gdzie można było usiąść. Muszę znaleźć to na mapie lub wybrać następnym inny wariant spaceru.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.