W deszczu do Skały Czarownic [24/31]

Dzisiejszy spacer odbyłem w deszczowej aurze. Wystartowałem z Wilkowic Górnych, można powiedzieć prawie z przysiółku Huciska. Udałem się w kierunku Skały Czarownic. Obecnie znajduje się ona przy czarnym szlaku prowadzącym na Magurkę Wilkowicką. W trakcie spaceru zaczął padać deszcz i schowałem się pod liściastym młodnikiem. Stałem tam, by mniej zmoknąć, jednak wiele to nie dało. Wyszedłem zatem z tego miejsca w kierunku widocznych ławek ze stołem.

Skała Czarownic
Skała Czarownic

Skała czarownic

Tam okazało się, że skała jest obok. Nie byłem tutaj trochę lat, więc nie wiedziałem. W tym miejscu także duże drzewa lepiej chronią przed deszczem. Po zrobieniu zdjęć udałem się w powrotną drogą. Przy ulicy Wyzwolenia poszedłem jeszcze pod starą szkołę w Huciskach i z powrotem do samochodu. Szlak bardzo malowniczy i zmysłowy. Z chęcią mogę go polecić wszystkim.

Następnym razem przejdę się nim pod schronisko na Magurce Wilkowickiej oraz Na Czupel, najwyższy szczyt Beskidu Małego. Niedaleko niego także znajduje się ciekawy obiekt, czyli Diabli Kamień.

24 czerwca 2023 – dzień 24/31
13:50 – 14:50
Wilkowice Górne – Skała Czarownic – stara szkoła w Huciskach – Wilkowice Huciska (samochód)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.