Czarter jachtów na Mazurach

Jednym z atrakcyjnych pomysłów dotyczących spędzenia wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi jest wyczarterowanie jachtu na Mazurach lub za granicą. Z pewnością taka możliwość będzie wielką atrakcją. Piękno mazurskich jezior gwarantuje wyjątkowe wrażenia podczas takiej podróży.

Przede wszystkim trzeba wszystko dobrze zaplanować i zastanowić się skąd wziąć jacht? Nie każdy dysponuje przecież nim na własność. Jedną z możliwości jest znalezienie właściciela jachtu, od którego można go pożyczyć lub wykorzystać jedną z firm zajmujących się czarterowaniem jachtów. Profesjonalne firmy działające w branży dają możliwości wybrania jachtu spośród bogatej floty. Jedną z nich jest Firma Sailor. Atutem przemawiającym za tym jest ich doświadczenie oraz współpraca z armatorami z całego świata. Firma w swojej ofercie posiada najwięcej możliwości wyboru jachtów nie tylko na Mazurach, ale także za granicą, za czym przemawia 25 lat doświadczenia w żeglarstwie.

Podróż jachtem na Mazurach i za granicą

Wśród atrakcyjnych kierunków, które mogą być interesujące podczas wyczarterowania jachtu jest atrakcyjne wybrzeże Morza Śródziemnego i Adriatyku, a także portugalskie wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Jeżeli jesteście zdecydowani nad kierunkiem swojej przygody, to dobrze jest sprecyzować datę wyjazdu oraz model jachtu. Wyszukiwarka dostępna na stronie internetowej firmy w intuicyjny sposób ułatwia wybór.

Dobrze jest mieć na względzie, że najtańsza oferta wcale nie musi być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Każdy musi osobiście zastanowić się nad oczekiwanymi standardami, gdyż w istocie ma to wielki wpływ na jakość wypoczynku. Nie powinno się także zapominać o najważniejszym, czyli o tym, że ktoś musi prowadzić jacht podczas podróży. Najlepiej jak będzie to osoba z patentem żeglarskim, gdyż wtedy można wykorzystać pełną pulę oferty.

Bez patentu nie wszystko stracone

Jeżeli jednak nie ma wśród was osoby z takim patentem, to nie wszystko stracone. Od 2008 roku działają bowiem przepisy, które pozwalają żeglować osobą bez uprawnień. Dotyczy to pływania łodziami żaglowymi, o długości całkowitej nieprzekraczającej 7,5 m lub jachtami motorowymi z silnikiem o mocy do 10kW (13KM).

Artykuł powstał w porozumieniu z Firmą Sailor: https://www.sailor.pl/ – Czarter Mazury

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.