Pistolet do masażu – co zapewnia sportowcom?

Pistolet do masażu to potoczne określenie masażera ręcznego, stosowanego w terapii perkusywnej. U sportowców oraz innych osób, które chcą zadbać o zdrowie, komfort fizyczny i dobre samopoczucie pistolet do masażu może być używany zawsze wtedy, gdy odczuje się taką potrzebę, ponieważ jest bezpieczny i pozwala szybko poprawić samopoczucie i zrelaksować się.

Jak działa pistolet do masażu i co zapewnia sportowcom?

Masażer elektryczny zapewnia odnowę biologiczną i poprawia samopoczucie, co ma korzystny wpływ na formę każdego sportowca. Działanie masażera opiera się na na terapii perkusywnej, czyli uderzeniach końcówki młotka, dzięki czemu masaż dociera wgłąb ciała. Jest to bardzo skuteczne w przypadku osób, które na co dzień wykonują dużą aktywność fizyczną.

Pistolet do masażu wpływa na zmiany wewnątrz tkanek, w tym także na mięśnie. Jego regularne stosowanie poprawia funkcjonowanie całego organizmu, pozwala się rozluźnić i zapewnia lepsze samopoczucie.

Potocznie mówi się, że masażer oddziałuje na ciało jak młotek do masażu, co wynika z faktu, że końcówka urządzenia “ubija” mięśnie, dzięki czemu można zobaczyć lekkie falowanie i drżenie ciała. Jest to bardzo istotne dla sportowców, ponieważ poprawia przepływ krwi i limfy, a dzięki temu dochodzi do rozluźnienia mięśni i usuwania zbędnych metabolitów i toksyn z organizmu.

W efekcie sportowiec może się rozluźnić i odzyskać spokój po wyczerpującym treningu lub stresujących zawodach. Z kolei dzięki usuwaniu toksyn z organizmu możliwy jest napływ nowych, cennych substancji odżywczych.

Masażer elektryczny wpływa także na układ nerwowy u sportowców, a dzięki wysokiej częstotliwości masażu blokuje przesyłanie bodźców bólowych z tkanek do mózgu. Powoduje to zmniejszone odczuwanie bólu i sprawdza się wówczas gdy sportowiec zmaga się z bólem, związanym np. z bardzo intensywnym treningiem lub dawną kontuzją, która daje o sobie znać.

Przykładam innowacyjnego pistoletu, który ma zastosowanie u sportowców oraz u innych osób jest nowoczesny pistolet do masażu firmy Theragun. Jego używanie niesie ze sobą szereg korzyści dla zdrowia oraz samopoczucia, takich jak np. zwiększenie przepływu krwi, nawilżanie powięzi, a także redukcja uczucie sztywności, uwolnienie od napięciowych bólów głowy i pleców, ogólne rozluźnienie i zmniejszenie bolesności mięśni.

Zadbaj o odpowiednią regeneracje
Dystrybutor pistoletów do masażu Theragun: NowoczesnySport.pl

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.