Kamieniołom w Kozach i okolica [22/31]

Kolejny spacer przypadł mi w trakcie ekstremalnych warunków pogodowych, czyli upału 😉 W trakcie sprawunków wylądowałem w Kozach i zbliżyłem się pod kamieniołom. Samochód pozostawiłem na remontowanej ulicy Piaskowej poniżej. Rozpocząłem wejście pod kamieniołom. Po drodze przeszedłem obok Strażnika kamieniołomu i koziańskiej społeczności, który czuwa tutaj cały czas.

Następnie do ławeczki z drewnianą rzeźbą kozy. Stąd rozpościera się panorama na Bielsko-Białą i inne miejscowości Śląska Cieszyńskiego, Górnego Śląska oraz Małopolski. Niedaleko stąd znajduje się widoczny już z tego miejsca koziański kamieniołom. Pod nim na zielono lśni tafla stawu.

Tereny kamieniołomu w Kozach
Tereny kamieniołomu w Kozach

Nad stawem pod kamieniołomem

Miejsce bardzo urokliwe i ulokowane pod Hrobaczą Łąką, na której z oddali widać wielki jubileuszowy krzyż postawiony tam w 2002 roku. Z tego miejsca zszedłem naokoło do miejsca, gdzie znajduje się oznakowanie, że w prawo jest Wilczy Staw. Poszedłem więc jakieś 15 minut w tamtym kierunku i znalazłem ten staw poniżej wyłaniający się wśród drzew. Szczerze mówiąc, nie chciało już mi się schodzić do niego chaszczingiem, więc
poszedłem z powrotem.

Po przekroczeniu spływającego potoku Leśniówka zobaczyłem wyraźną ścieżkę w dół, więc zdecydowałem, że zejdę jakoś do samochodu. Tak schodząc, dotarłem do czerwonego szlaku, którym wyszedłem do zabudowań Górnych Kóz. Dalej asfaltem znanymi mi ulicami do samochodu.

22 czerwca 2023 – dzień 22/31
14:20 – 15:20
Kozy Piaskowa – Kamieniołom Kozy – Kozy Piaskowa

Dzień 23 – Wokół Jałowcowej Góry

Część 1:

Część 2:

 

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.