Jakie latarki czołowe pod namiot?

Coraz więcej ludzi ceni sobie wypoczynek na łonie natury. Turystyka górska czy pola kempingowe pozwalają na spędzenie takich chwil na świeżym powietrzu pod namiotem. Sporo ludzi inwestuje w sprzęt do takiego biwakowania i ceni sobie wygodę, jaką daje sprzęt do namiotu. Każdy przecież jak najwięcej chce wykorzystać możliwości, by noce spędzone pod namiotem były jak najbardziej komfortowe.

Każdy wyjazd pod namiot powinien wiązać się z właściwym zaplanowaniem, co będzie potrzebne do zabrania ze sprzętu i akcesoriów. Dzięki temu ma się wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort biwaku. Oczywiście najważniejszy jest sam namiot oraz śpiwór, jednak bez innych rzeczy także trudno się obejść. Priorytet stanowi przecież oświetlenie w namiocie, gdyż przeważnie noclegi planuje się po zmroku.

Jakie latarki czołowe?

Warto zrobić przegląd modeli latarek, które przydadzą się podczas biwakowania i będą miały wpływ na zwiększenie warunków pobytu. Poza stacjonarnym oświetleniem namiotowym z pewnością przydatne będą latarki czołowe pod namiot. W trakcie pobytu na polu campingowym lub w terenie są one bardzo praktyczne. Dość często bowiem wychodzi się z namiotu i przemieszcza się w pobliżu. Na rynku jest wiele tzw. czołówek i dlatego trzeba porównać różne modele między sobą. Dobra latarka czołowa przyda się przecież nie tylko podczas biwaku, ale także w trakcie trekkingu i wspinaczki górskiej czy też jazdy na rowerze.

Wybierając taką latarkę, ważne są pewne kluczowe elementy. Zasilanie jest jedną z kluczowych cech takiego produktu. Latarki mogą być zasilane przez baterie i akumulatory lub są wyposażone w DSS (Dual Source System) pozwalający na zasilanie przez system akumulatorowo-bateryjny. W praktyce latarki zasilane akumulatorami lepiej sprawdzą się podczas pobytu, gdzie znajduje się źródło zasilania. W przypadku wypraw, gdzie takiego stałego źródła nie ma, powinno się postawić na modele bateryjne.

Sprawdzony producent

Ostateczny wybór powinien się opierać na sprawdzonych producentach i fachowych poradach, które można uzyskać w sklepach. Przydatne będą oczywiście opinie użytkowników, o co nie jest trudno w erze Internetu. Trzeba zawsze zwrócić uwagę na czas pracy baterii, moc światła liczoną w lumenach oraz źródło zasilania i ile czasu latarka czołowa pod namiot naładuje się na “full”. Kolejnymi parametrami ważnymi z punktu widzenia użytkownika jest zasięg światła w metrach, waga produktu oraz wymiary. Istotne będzie również sprawdzenie danego modelu jak radzi sobie z odpornością na wilgoć, upadki, błoto czy pył. Sprawdzając cechy modelu, dobrze jest zwrócić uwagę na pasek latarki oraz wygląd, choć to kwestia gustu.

Jednym ze sprawdzonych producentów wszelakich latarek jest polska firma Mactronic, założona pod koniec lat osiemdziesiątych przez Czesława Mocka. Jest to obecnie największy producent sprzętu oświetleniowego w Polsce oraz jeden z największych w Europie. Firma zajmuje się także bezpośrednią sprzedażą sprzętu, którego w ofercie jest ponad 500 modeli.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.