Bidon rowerowy – niezbędnik każdego rowerzysty

Trudno wyobrazić sobie wycieczkę rowerową bez zabrania ze sobą wody. Jest to niezbędny element wyprawy, szczególnie tej odbywającej się latem. Prawidłowe nawodnienie jest niezbędne do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Brak właściwej ilości wody wpływa na szybsze zmęczenie. Jest to niesprzyjający wszelkim sportom czynnik. Może powodować odwodnienie, wiążące się ze spadkiem ciśnienia i skrajnym pragnieniem. Z bidonem rowerowym można wyeliminować problemy związane z nieodpowiednią podażą wody.

Szeroki wybór bidonów

Wpływa to na fakt, że każdy rowerzysta może wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie. Na dalsze trasy najlepiej sprawdzą się bidony o pojemności powyżej 1 litra. Planując wyprawę z dziećmi bądź posiadając mniej miejsca na dodatkowy napój, warto zainwestować w ten o pojemności 0,25 litra. Bidony wykonane są z przeróżnych materiałów, od sztucznych po stalowe i termiczne. Dzięki szerokiej gamie każdy może wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję. Przed zakupem warto zastanowić się które tworzywo jest najbardziej trwałe. Bidon rowerowy jest elementem, który jest często użytkowany. Najlepszym wyjściem jest wybranie praktycznego materiału, który będzie jednocześnie odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne. Należy mieć na względzie to, co stanowi dla każdego z użytkowników bidonu kluczową kwestię. Dla jednego może być to poręczny kształt, dla drugiego zaś najważniejsza będzie pojemność. Niemniej, w ofercie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie ma tutaj znaczenia, czy użytkownik jest profesjonalnym rowerzystą, czy amatorem tego sportu.

Detal ma znaczenie

Kształt samego bidonu rowerowego odgrywa szczególną rolę. Dla profesjonalistów ważną kwestią jest, by był on ergonomiczny i poręczny. Lekkość materiału także ma kluczowe znaczenie. Podczas szybkiej jazdy na rowerze, zawodnicy nie mogą pozwolić sobie na utratę cennych sekund na otwieraniu lub szukaniu bidonu. Powinien on być zawsze usytuowany na ramie bądź pod siodełkiem – tak, aby użytkownikowi było jak najłatwiej po niego sięgnąć. Ważnym elementem bidonu rowerowego jest sam ustnik i zamknięcie. W celu zredukowania czasu poświęcanego na otwieranie, warto zaopatrzyć się w bidon z odkrytym ustnikiem. Jest on zamknięty, jednak otworzenie go jest możliwe łatwymi szybkim sposobem. Można zdecydować się na bardziej klasyczną opcję, w zależności od tego, czego wymagamy od bidonu.

Bidon rowerowy - niezbędnik każdego rowerzysty
Bidon rowerowy – niezbędnik każdego rowerzysty

Bidon rowerowy odpowiedni na każdą pogodę

Dobrym przykładem jest bidon termiczny. Sprawdzi się on w każdej sytuacji, niezależnie od warunków atmosferycznych. Ten gadżet jest praktyczny zarówno zimą, jak i podczas upałów. Ochronna powłoka zabezpiecza płyn, sprawiając, że jest on utrzymany w odpowiedniej temperaturze. W takim bidonie można przewozić zimną wodę, która przyniesie ulgę w wymagającej trasie. Gdy ktoś decyduje się na podróż w chłodny wieczór, z powodzeniem może napełnić go cieplejszym napojem.

Innowacja i funkcjonalność

Problemem dłuższych tras może być fakt, że jeden bidon nie wystarczy. Jednak dokupowanie dodatkowych napojów nie jest zbyt opłacalne ani ekologiczne. Doskonałym wyjściem w tej sytuacji jest kupno bidonu z filtrem. Dzięki niemu, woda zostaje oczyszczona i w pełni zdatna do picia. Opcję tę można zastosować zarówno mając do dyspozycji zwykły kran z wodą, jak i w bardziej ekstremalnych warunkach. Taki bidon rowerowy bez obaw można napełnić wodą źródlaną bądź tą z rzeki. Ten innowacyjny pomysł pomaga zaoszczędzić mnóstwo czasu. Sprawia, że podczas podróży nie trzeba martwić się o ciągłe zaopatrywanie się w napoje lub przewożenie dodatkowego balastu.

Autor
Współautorem publikacji jest sklep internetowy iroman.pl – sklep sportowy m.in. z częściami rowerowymi, odzieżą sportową i odżywkami

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.