„Operacja Południe” w Bielsku-Białej

W tym roku w Bielsku-Białej nie odbędzie się „Operacja Południe”, tak jak to bywało co roku. Powodem są remonty dróg w samym mieście i przez to organizator zdecydował się przesunięcie imprezy o rok. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych od lat przyciągał miłośników starych pojazdów. Zjeżdżają się wtedy fani militariów nie tylko z Polski.

„Operacja Południe” w Bielsku-Białej

Impreza główna odbywa się na bielskich Błoniach, a rozpoczyna ją spektakularny przejazd kolumny pojazdów przez miasto. Różne maszyny można podziwiać także pod ratuszem. Wraz z wojskowymi samochodami w zlocie uczestniczą także samochody sportowe i w stylu retro. Właścicielami są fascynaci przebrani w stroje odpowiednie do epoki w jakiej te pojazdy były wykorzystane powszechnie.

Kolumna pojazdów militarnych i nie tylko

Przejazd przez piękne zabytkowe miasto zawsze robi niesamowite wrażenie na mieszkańcach oraz turystach, którzy specjalnie ściągają na tę okoliczność na południe Polski. Z centrum Bielska-Białej kolumna aut ostatecznie zatrzymuje się na bielskich Błoniach, gdzie odbywają się manewry i rekonstrukcje zajść między grupami wojsk, a także inne atrakcje. Przy okazji każdy ma szansę wsiąść za stery czołgu, wozów pancernych, potrzymać karabin i poczuć związany z wydarzeniem klimat. Podczas takiej imprezy można także zakupić militarne przedmioty sprzed lat.

W galerii zdjęcia z kilku edycji imprezy. Możesz także poczytać o innych pobliskich atrakcjach bielskich Błoń, jak na przykład drewniany kościół św. Barbary.

opis i zdjęcia: Monika

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.