Wypoczynek w Pieninach

Urlop w górach pozwala uciec od zgiełku, wyciszyć się i prawdziwie odpocząć. Dlaczego dobrym pomysłem jest wyjazd w Pieniny i co warto w nich zobaczyć? Jakie atrakcje regionu są warte uwagi?

Pieniny są jednymi z popularniejszych pasm górskich w naszym kraju i dlatego ten region odwiedza wielu turystów zainteresowanych nie tylko chodzeniem po górach, ale także różnorodnymi atrakcjami regionu. Nic dziwnego — niezwykłe walory przyrody, wspaniałe szlaki, dobroczynny mikroklimat oraz szeroko rozwinięta baza narciarska sprawiają, że co roku w ten rejon przyjeżdża tysiące ludzi. W Pieninach przez cały rok można z satysfakcją czerpać z tutejszych atrakcji.

Atrakcje Pienin

Co warto zobaczyć w Pieninach? Jakie atrakcje możemy tu znaleźć? Poza stokami narciarskimi ze świetną infrastrukturą miłośnicy narciarstwa biegowego znajdą tutaj wiele ciekawych i malowniczych tras. Wspaniałą propozycją o tej porze roku są także kuligi i dlatego dobrym pomysłem jest zaczerpnięcie informacji u lokalnych gospodarzy o możliwości ich organizacji.

Dużym zainteresowaniem cieszą się oczywiście spływy “przełomem Dunajca”. Jest to atrakcja unikatowa w skali całej Europy i jedna z częściej wybieranych przez turystów opcji spędzania wolnego czasu. Warto zarezerwować sobie termin z wyprzedzeniem (zwłaszcza podczas szczytu sezonu), gdyż spontaniczna decyzja w tym zakresie może okazać się niemożliwa do realizacji ze względu na duże zainteresowanie. Spływy organizowane są po obu stronach rzeki, czyli na Słowacji i w Polsce.

Dla miłośników zwiedzania zabytków atrakcyjną propozycją jest wizyta nad Zbiornikiem Czorsztyńskim, gdzie można zwiedzić zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Gotycki klimat zachwyci miłośników historii i legend. Rejsy statkiem między obiema obiektami, to także wielka atrakcja.

Trekking na Trzy Korony i nie tylko

Pieniny oferują liczne szlaki wędrówkowe o różnym stopniu zaawansowania, które są dostępne przez cały rok. Amatorzy pieszych wędrówek czy Nordic Walking mają możliwość czerpania z nich w pełni. Najbardziej popularne są wycieczki na, Trzy Korony, Sokolicę oraz Wysoką przez Wąwóz Homole.

Baza noclegowa i SPA

U podnóża Pienin i Beskidu Sądeckiego znajduje się Szczawnica, która jest jedną z bardziej popularnych i lubianych baz wypadowych oraz celem samym w sobie. Można tutaj skorzystać z dobrodziejstw wód mineralnych posiadających właściwości lecznicze.

W Pieninach funkcjonują liczne obiekty noclegowe, które oferują turystom wiele udogodnień. Mieści się tutaj także wiele hoteli Spa, gdzie można odpocząć od codziennych obowiązków. Wielu ludzi decyduje się wyjechać do nich na weekend lub dłuższy pobyt.


Poszukujesz komfortowego noclegu w Szczawnicy? Sprawdź Hotel Spa Budowlani w Pieninach i poczuj moc górskiego relaksu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.