Wodospad na Białej Wisełce

Przebywając w leżącej u stóp Beskidów malowniczej Wiśle i kierując się od strony Wisły Malinki i Centrum w stronę Jeziora Czerniańskiego w Wiśle Czarne, po prawej stronie znajduje się bardzo atrakcyjny wodospad. Posiada on około 8 metrów wysokosci i został sztucznie zbudowany na Białej Wisełce w latach 50-tych XX wieku. W pobliżu jest także małe jeziorko. Jest to teren Rezerwatu “Wisła”.

Kompleks otoczony jest barierkami. Naprzeciwko widać tzw. przepławki, które umożliwiają rybom płynięcie w górę rzeki co można obserwować. Niektórzy mieszkańcy nazywają to miejsce “mini Niagarą Wiślańską”. Okolica jest bardzo atrakcyjna turystycznie. W pobliżu wspomnianego jeziorka mieści się Dom Turysty PTTK, a także pochodząca z 1833 roku karczma “Drewutnia”.

wodospad11
okolica wodospadu

Kierując się wzdłuż rzeki w górę dojdzie się do zapory tworzącej Jeziora Czernieńskie i Doliny Białej Wisełki. Tutaj można się kierować dalej do Wisły Czarne, na Baranią Górę lub w kierunku Kubalonki do tzw. Zameczku Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie powyżej dojedzie się na przełęcz Kubalonka z malowniczym kościółkiem.

Tomek

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.