Jak spakować się w bagaż podręczny?

Jak umiejętnie spakować się w bagaż podręczny, tak aby nie nosić zbędnych kilogramów? Dlaczego podróż z bagażem podręcznym ma tyle zalet?

Wybierając się w krótką podróż najlepiej spakować się w bagaż podręczny. Dlaczego ? Chociażby dlatego, że tanie linie lotnicze wprowadziły opłatę za bagaż rejestrowany. Za bagaż podręczny nie płacimy wcale a jego wymiary są uzależnione od linii jakimi będziemy podróżować. Zawsze łatwiej i wygodniej jest przemieszczać się z małym, podręcznym bagażem niż męczyć się z dużym i niewymiarowym.

Pakuj się mądrze…

Wiedząc jakie wymiary bagażu wymaga dana linia lotnicza, z której zamierzamy skorzystać możemy przystąpić do pakowania. Musimy dobrze się zastanowić co tak naprawdę będzie nam potrzebne. Z pewnością jedną z mniej przydatnych rzeczy jest żelazko. Jeżeli rzeczywiście jest to wyjazd służbowy, gdzie wymagany jest od nas odpowiedni strój to zanim wyruszymy w podróż zawsze możemy sprawdzić w ofercie hotelu czy nie ma usług pralniczych i prasowania.

Często wybierając się w podróż zabieramy kilkanaście par bluzek na krótki rękaw i na długi. A może zamiast tylu par koszulek z długim rękawkiem weźmy jeden sweter, który nałożymy w razie chłodniejszych dni i już zaoszczędzimy miejsce w walizce.

Kolejna sprawa to ciężkie buty. Zamiast pakować je do walizki możemy przemęczyć się i po prostu je założyć. W razie gdy będzie nam naprawdę niewygodnie zawsze możemy zmienić je zaraz po wylądowaniu samolotu.

Poruszony musi zostać też temat ręczników, które zabiera prawie co piąty pasażer. Zamiast ciężkich zwykłych ręczników możemy wziąć znacznie mniejsze i lżejsze, przecież nie wyruszamy w roczną podróż za granicę. Do osuszenia spokojnie wystarczy nam mniejszy. Poza tym zawsze lepiej wziąć dwa mniejsze, bo w trakcie gdy jeden schnie mamy drugi do dyspozycji, niż jeden duży i ciężki. Dodatkowo dwa mniejsze ręczniki łatwiej wcisnąć gdzieś między inne rzeczy, nawet zwijając je w rulonik.

Kosmetyki w bagażu

Kolejną kwestią są kosmetyki. Wybierając się na kilka dni nie musimy przecież zabierać połowy z nich. Są dostępne w sprzedaży przezroczyste małe pojemniki, które spokojnie nam starczą i możemy w nie spokojnie przelać najpotrzebniejsze rzeczy jak szampon, żel czy inne specyfiki. Pamiętajmy jednak, że takie butelki nie mogą mieć większej pojemności niż 100 ml.

Zdarza się również, że niektórzy mają nieodpartą potrzebę zabrania swojego kocyka na plażę. Zamiast niego możemy jednak wziąć wielofunkcyjne pareo, które zastąpi nam i chustę żeby się okryć jak będzie chłodniej i ręcznik żeby usiąść na piasku, a nawet spódnicę czy sukienkę na upalne dni. Jedna rzecz a tyle funkcji na raz.

Artykuł został przygotowany przez redaktorów strony mazuryairport.pl – prawdopodobnie najładniej położonego lotniska w Polsce.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.