Gospoda Harnaś

GOSPODA ” HARNAŚ ” to restauracja regionalna i pokoje gościnne o wysokim standardzie. Położona u wejścia do Doliny Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich na wysokości 930 m n.p.m. Administracyjnie przynależna do Wsi i Gminy Kościelisko w powiecie tatrzańskim w Zakopanem.

Skarbem Doliny Kościeliskiej jest jej przyroda. Górski potok – Kirowa Woda, wywierzysko zwane Lodowym Źródłem, Jaskinia Mroźna, Wąwóz Kraków, widok na Zbójnickie Okna czy Raptawicką Turnię przyciągają turystów z Polski i świata.

Gospoda Harnaś i okolica

Z Doliny prowadzą szlaki turystyczne łatwe i trudniejsze- letnie i zimowe. Osobliwością przyrodniczą Doliny są ryś karpacki i pomurnik (gatunek niewielkiego ptaka górskiego). Dla osób lubiących ciszę i spokój, samotne wędrówki, polecamy to miejsce szczególnie poza sezonem, kiedy przez długie miesiące wydaje się, że nikt tutaj nie bywa i wtedy Dolina sprawia wrażenie, że jest tylko dla nas. I choć może widziało się Dolinę już wielokrotnie, jej widok zapada w pamięci i ponownie przyciąga ona jak magnes, i wraca się tu kolejny raz, by w różnym świetle czterech pór roku podziwiać ją na nowo.

Dolina Kościeliska w opowiadaniach rodzinnych i według legend to świat strachów, duchów i siedlisko boginek i dziwożon . W grocie pod Pisaną znaleźli swoje miejsce śpiący rycerze. Przed wiekami wiódł tędy kupiecki szlak na Węgry. Tutaj było najwięcej zbójników, którzy „równali świat”- rabowali bogatych i obdarowywali biednych. Czego zaś nie rozdali, to ukryli w grotach, skałach i lasach. Do dziś krążą opowieści o zaginionym kotliku ze złotymi dukatami.

Życie naszej rodziny od dawna związane jest z Doliną. Codziennie zachwycamy się jej widokiem zmieniającym się wciąż o każdej porze dnia i nocy. Podziwiamy równie piękną o każdej porze roku i w dni słoneczne, ale również w dni deszczowe kiedy niebo z kolorów błękitnych zmienia się w szare lub wręcz granatowe. Cudowne wschody i zachody słońca oraz mgły opadające rankiem lub unoszące się po deszczu. Kto to widział wie o czym tu piszę, a kto nie widział ma okazję zobaczyć to sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.