Turystyczne pomysły na walentynki – jakie europejskie miasta warto odwiedzić?

Zagraniczna wycieczka z okazji walentynek to doskonały sposób na zorganizowanie romantycznej wyprawy. Na zakochanych czeka wiele interesujących miast, które warto odwiedzić. Ukoronowaniem wspólnego wypadku może być nocleg w atrakcyjnym hotelu.

Budapeszt

Budapeszt to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast, również ze względu na przystępne połączenia lotnicze. Stolica Węgier słynie z pięknej architektury oraz atrakcyjnych zabytków. Podczas romantycznej wycieczki warto odwiedzić zwłaszcza Plac Bohaterów czy Zamek Królewski. Wspólna wyprawa nie powinna się obyć także bez spróbowania prawdziwego Tokaja.

Madryt

W lutym w stolicy Hiszpanii jest już na tyle ciepło, aby walentynki spędzić podczas relaksujących spacerów we dwoje. Madryt pozwala też na zapoznanie się z licznymi wystawami sztuki, przede wszystkim w muzeach Prado oraz Thyssen-Bornemisza. Na zakochanych czeka również możliwość skosztowania wielu miejscowych smakołyków.

Wiedeń

Stolicę Austrii warto odwiedzić chociażby ze względów kulinarnych. Walentynki to doskonała okazja do wspólnego odwiedzenia urokliwych kawiarni oraz skosztowania tortu Sachera. Atrakcją miasta są również liczne kompleksy parkowe i pałacowe, takie jak Hofburg czy Schoenbrunn.

Brugia

Nazywana czasem flamandzką Wenecją, Brugia charakteryzuje się bardzo rozbudowaną siecią kanałów. Zakochani mogą udać się w romantyczny rejs łódeczką i podziwiać z niecodziennej perspektywy pięknie oświetloną architekturę miasta. Walentynki to również świetna okazja do wspólnych spacerów po brukowanych uliczkach oraz pogryzania słynnej belgijskiej czekolady.

Praga

Atrakcyjne połączenia lotnicze i autobusowe sprawiają, że Praga to lubiane przez Polaków miejsce wycieczek. W walentynki szczególnie chętnie uczęszczane jest przepiękne, średniowieczne Staro Miasto oraz położone na Hradczanach wzgórze zamkowe. Zakochani mogą również skosztować słynnych praskich specjałów i podziwiać sympatyczną kulturę czeskich sąsiadów.

Czas rezerwacji pokoju

Wcześniejsza rezerwacja pokoju może być bardzo pomocna w zajęciu atrakcyjnego apartamentu, ponieważ okres walentynkowy cieszy się w wielu krajach dużym powodzeniem. Pokój znaleźć da się także w dniu przyjazdu, jednak można przez to przegapić różne promocje z okazji dnia zakochanych. Opłaty dokonać można przez internet, jednak niektóre hotele obsługuje jedynie płatność kartą.

Doba hotelowa

W hotelach na całym świecie obowiązują różne doby hotelowe. Zwykle czas, w którym goście mogą się zameldować, wymeldować oraz korzystać z innych usług trwa ok. 20 godzin. Doba hotelowa zaczyna się przeważnie po południu i kończy następnego dnia, późniejszym porankiem.

Standardy hotelowe

Państwa na całym świecie posiadają własne kryteria oceny standardu obiektów hotelowych. Większa ilość gwiazdek lub innych symboli oznacza wyższy standard, jednak nie zawsze są one sobie równe. Przed walentynkowym wyjazdem warto dokładnie prześledzić opinie gości hotelu w internecie, aby uzyskać bardziej obiektywny pogląd. Zazwyczaj 3- i 4-gwiazdkowce zapewniają bardzo satysfakcjonujące warunki romantycznego pobytu.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja hotelmistralsport.pl

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.