Propozycje weekendowych wyjazdów dla mieszkańców Rzeszowa

Wiele rodzin zmęczonych życiem w mieście wojewódzkim postanawia weekend spędzać poza miastem. To dla mieszkańców Rzeszowa doskonały pomysł tym bardziej, że Podkarpacie oferuje bardzo wiele interesujących miejsc. Dobrym miejscem jest roztocze, gdzie zobaczymy malownicze krajobrazy, a także ciekawą architekturę.

Muzeum Kresów w Lubaczowie

Muzeum Kresów w Lubaczowie opiekuje się zabytkami oraz organizuje wystawy, a także wydarzenia kulturalne. W budynku muzeum można obejrzeć cztery wystawy stałe, w tym “Dzieje ziemi lubaczowskiej”, “Kultura wsi lubaczowskiej”, “Dziedzictwo Kresów” oraz wystawa malarstwa portretowego sarmackiego.

Turyści, którzy wybiorą się do Muzeum Kresów w Lubaczowie mają okazję obejrzeć wystawę “Kwitnące tkaniny. Kwiatowe motywy na tkaninach w kolekcji Muzeum Kresów w Lubaczowie”, która będzie prezentowana w muzeum do 30 września 2018 r. Głównym motywem tkanin zdobniczych są kwiaty i inne motywy roślinne. Wystawa obejmuje wzory pochodzące z okresu od XVII do XX wieku.

Jeżeli nie masz pomysłu na spędzenie wolnego weekendu, wybierz się do Lubaczowa i okolic. Wycieczka objazdowa z pewnością dostarczy nowych wrażeń i pozwoli lepiej poznać uroki południowej części Polski. Wyjątkowe krajobrazy Roztocza zapierają dech w piersiach, a kontakt z naturą pomaga odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił potrzebnych do tego, aby zmierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami życiowymi.

Najcenniejsze zabytki

Do najcenniejszych zabytków sakralnych zlokalizowanych w Lubaczowie i okolicach należą zespół cerkiewny w Radróżu i drewniana cerkiew w Gorajcu pochodzące z szesnastego wieku, a ponadto kościoły w Horyńcu Zdroju, Narolu, Oleszycach, Wielkich Oczach i Lipsku. Do świeckich zabytków sakralnych wartych zobaczenia należą natomiast dwór obronny w Wielkich Oczach i pałac w Narolu pochodzący z okresu XVIII w. Wszystkie te zabytki można zwiedzić podróżując samochodem lub wynajętym busem, albo autokarem.

Szlak architektury drewnianej

Będąc w okolicy Lubaczowa warto odbyć wycieczkę szlakiem architektury drewnianej. Całkowita długość tej trasy wynosi 189 km. Szlak prowadzi przez tereny Płaskowyżu Tarnogrodzkiego. Na obszarze powiatu lubaczowskiego znajduje się kilka wyjątkowych budowli, które leżą na trasie tego szlaku, w tym cerkwie w Starych Oleszycach, Gorajcu, Łówczy, Woli Wielkiej i Radrużu. Najwygodniej zwiedzić je autobusem, albo samochodem w przypadku podróżowania w grupie do 5 osób. Do Lubaczowa można dotrzeć autobusem liniowym, albo wynajętym. Wynajem autokarów w Rzeszowie to dość dobrze rozwinięta branża i doskonałe rozwiązanie dla osób, które w większej grupie chcą poznać najciekawsze zakątki Lubaczowa i okolic.

Artykuł nadesłała firma autokarowa www.autokary-podolec.pl Pana Dariusza Podolca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.