Szlakiem na Chopok (Tatry Niżne)

Lekkie wejście, lekkie zejście, a widoki wprost bajeczne. W tak prosty sposób można określić trasę na na Chopok w Tatrach Niżnych. Wycieczkę rozpoczynamy w Dolinie Demianowskiej, z której wrócimy pętlą. Już na samym początku niebieskiego szlaku niebo odbija się w polodowcowym Jeziorze Vrbickim. Tatry Niżne nie są oblegane przez turystów, jak to bywa po polskiej stronie. Można tu spokojnie wędrować z dziećmi czy czworonogiem. Cisza, spokój, lodowaty górski strumień i wspaniałe widoki.

Stopniowo ruszamy w górę żółtym szlakiem, od punktu – Trzy Wody (Tri vody) na wysokości 1370m, aż do przełęczy Sedlo Polany 1837 m. Stąd już cały czas trasa prowadzi szczytami przez oznaczony Derese 2004 m, aż do samego schroniska i obranego celu, jakim jest Chopok, znajdujący się na wysokości 2024 m n.p.m. Dzikie zwierzęta w tych stronach to codzienność, trzeba być ostrożnym i zachowywać się tutaj jak gość.

Z Chopoka zejście prowadzi obok wyciągu krzesełkowego z pięknym widokiem na polskie Tatry. Stamtąd docieramy prosto do Doliny Demianowskiej. Można śmiało dodać, że słowackie Tatry Niżne są świetną alternatywą dla kogoś, kto boi się wyruszyć w polskie Tatry.

Monika Pawlak
korekta: Anna Kilanowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.