Czy warto wynająć busa na zagraniczną wycieczkę?

W związku z rozwojem transportu samolotowego nieco rzadziej niż kiedyś korzystamy dziś z busów. Pozostają one jednak wspaniałą opcją w przypadku wycieczek szkolnych, wycieczek objazdowych, a nawet europejskich wojaży z większą grupą znajomych. Wynajem busa pozwala nam na zwiedzenie całej Europy za stosunkowo niewielką cenę.

Wycieczka busem ma wiele zalet

Pamiętajmy też, że busy różnią się dziś od tych, które pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Są to klimatyzowane, komfortowe pojazdy zaopatrzone w ogrzewanie, toalety, sprzęt audiowizualny i wszelkie niezbędne udogodnienia. Poprawił się także znacznie stan techniczny dostępnych na rynku busów, a więc także bezpieczeństwo podróży.

Nie musimy więc traktować busa jako taniego zamiennika. Jest to komfortowa, interesująca forma podróży, pozwalająca nam na podziwianie uroków Europy na dowolnie wybranych trasach. Bus pozwala nam przecież dojechać wszędzie tam, gdzie nie dolecimy samolotem. Niekiedy jest to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale także czasu.

Wiele biur podróży oferuje wycieczki objazdowe po krajach europejskich wynajętymi busami. Warto sprawdzić, czy nie opłaci nam się bardziej samodzielny wynajem busa i organizacja całej wycieczki na własną rękę. Dotyczy to zwłaszcza wycieczek studenckich – dla wielu studentów liczy się przecież każdy grosz.

Wynajem busa jest także dobrym pomysłem dla wielu firm. Nie musi to być oczywiście podróż odległa – impreza integracyjna w Pradze, Budapeszcie, Wiedniu czy Berlinie to bardzo dobry pomysł, czasem nawet rodzaj prezentu dla pracowników. Dzięki wynajętemu busowi, impreza taka nie będzie kosztowna nawet w przypadku dość dużej grupy osób.

Wynajem busa to dobry pomysł także w przypadku konferencji oraz międzynarodowych targów i szkoleń, w których uczestniczyć będą nasi pracownicy. Dodatkową zaletą busa jest fakt, że przewieziemy nim także towary, które chcemy eksponować i wszelkie inne potrzebne materiały. W przypadku kolei i samolotów jest to o wiele bardziej skomplikowane i kosztowne.

Istnieją jeszcze setki innych okazji, gdzie doskonale sprawdzi się wynajęty bus. Chodzi tu np. o międzynarodowe zawody sportowe czy występy amatorskich chórów i zespołów muzycznych. Z imprezami takimi wiąże się często konieczność przewozu dużej ilości ciężkiego sprzętu lub delikatnych instrumentów muzycznych. Zagraniczna wycieczka busem zapewnia więc komfort.

Autokarowe wycieczki szkolne

W przypadku szkolnych wycieczek zagranicznych wynajem autokary jest w zasadzie jedyną rozsądną opcją. Wycieczki samolotowe są zbyt drogie dla większości dzieci. Poza tym samolotowy transport dzieci bez rodziców wymaga załatwienia wielu skomplikowanych formalności. Międzynarodowy transport kolejowy jest natomiast skomplikowany i zawodny – organizacja zagranicznej wycieczki dzieci pociągami jest tak skomplikowana, że w zasadzie nie jest to pomysł możliwy do zrealizowania. Jedyną możliwością jest więc wynajem autokaru.

W przypadku zorganizowanych wycieczek dzieci należy jednak zawsze zadbać o bezpieczeństwo. Musimy sprawdzić wszelkie niezbędne dokumenty i zatroszczyć się o dokładną kontrolę stanu technicznego pojazdu.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.