Wynajem przyczep kempingowych — ciekawy sposób na spędzenie urlopu

Mogłoby się wydawać, że podróżowanie z przyczepą kempingową to relikt wcześniejszej epoki. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że roku na rok przybywa chętnych do takiej formy spędzania urlopu. Wynajem przyczepy kempingowej pozwala doświadczyć zupełnie innych doznań niż w przypadku tradycyjnych wycieczek czy wyjazdów do z góry zaplanowanego miejsca pobytu. Taki sposób spędzania wolnego czasu daje nam przede wszystkim olbrzymią wolność wyboru i sprawia, że sama podróż może stać się niezapomnianą przygodą.

Przyczepa kempingowa — kupno czy wynajem?

Na samym początku trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie — skąd wziąć przyczepę kempingową? Ceny przyczep z reguły wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Jeżeli ktoś nie jest zapalonym entuzjastą tego typu podróży, znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się wynajem przyczepy kempingowej. To o wiele tańsza opcja — idealna, gdy planujemy spędzić w ten sposób kilka/kilkanaście dni w roku.

kamper2
wynajem przyczep kempingowych katowice

Wynajem przyczepy kempingowej pozwala także na szerokie spektrum wyboru zarówno jej modelu, jak i wyposażenia. W zależności od naszych preferencji i zasobności portfela przyczepa, oprócz miejsca do spania, może posiadać m.in.: toaletę, kuchenkę gazową, lodówkę, telewizor, klimatyzację, kabinę prysznicową oraz wiele innych udogodnień. Przyczepa kempingowa potrafi pełnić funkcję zarówno minimalistycznego miejsca na nocleg, jak i mobilnego mieszkania.

Kamper — wygodna alternatywa

Zanim zdecydujemy się na wypożyczenie przyczepy kempingowej, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze nasz samochód musi posiadać hak holowniczy. Po drugie, jeżeli nie posiadamy prawa jazdy kategorii C łączna waga samochodu i przyczepy nie może przekroczyć masy 3,5 t., co potrafi nieco zawęzić wybór optymalnego modelu. Tu z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów kempingowych.

Samochód kempingowy to nieco droższa, ale wygodniejsza alternatywa. Nie potrzebujemy haka, własnego samochodu ani umiejętności jazdy z przyczepą, by cieszyć się urokami caravaningu. Kamper jest także opcją bardziej uniwersalną niż przyczepa kempingowa, ponieważ nie wymaga bazy kempingowej do noclegu. Samochód kempingowy daje więc nieograniczone możliwości podróży oraz postoju w miejscu, jakie najbardziej nam odpowiada.

Caravaning — warty uwagi!

Caravaning może być ciekawym i inspirującym doświadczeniem — zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie wolność i niezależność, a także dla osób, które chcą znaleźć ciekawą odskocznię od konwencjonalnych sposobów spędzania urlopu. Aby w pełni cieszyć się urokami caravaningu, warto zadbać o to, aby nasz tymczasowy mobilny dom był jak najlepszej jakości. Firma Kamperski to wypożyczalnia samochodów kempingowych oferująca swoje usługi w Katowicach, Krakowie i Bielsku-Białej. W ofercie firmy znajdują się 2 w pełni wyposażone modele kamperów, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas letnich, jak i zimowych wypraw w nieznane. Samochody kempingowe firmy Kamperski, oprócz wysokiego standardu bezpieczeństwa i podstawowego asortymentu, można dodatkowo wyposażyć w szereg dodatków, które sprawią, że kamper nie będzie różnił się standardem od hotelowego pokoju.

Jeżeli szukacie wypożyczalni samochodów kempingowych w Katowicach, Kamperski jest doskonałą opcją, którą beż wątpienia warto wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej oferty!

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.