Wynajem autokarów – o czym warto pamiętać?

Organizacja wycieczki niesie ze sobą nie lada obowiązki. Tak, wyjeżdża się fajnie – nawet na kilka godzin, ale jeżeli ma to być wyjazd większej ilości osób, to trzeba się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Jedną z potrzebnych rzeczy będzie autokar, który będzie przystosowany do przewozu całej grupy. O czym należy pamiętać podczas wynajmu autokaru?

Wyjazd na wycieczkę

Po pierwsze – konieczne jest poznanie ilości osób, jak również dokładna trasa, gdzie wyjazd będzie się odbywał. Jeżeli chodzi o ilość osób, to jest ona konieczna, ponieważ tylko dzięki temu będzie można dobrać odpowiedni pojazd. Są takie autokary, które są w stanie pomieścić do 9 osób, a są też takie, zdolne do zabrania nawet 50 osób. Różnica jest spora.

Jak łatwo się domyślić – od ilości osób zależna jest również cena. Po co mamy płacić za autokar, jeżeli na wycieczkę jedzie tylko 20 osób? Podczas wynajmu autokaru na pewno będziemy musieli podać trasę, dzięki czemu będzie można podać szacunkowy koszt wynajmu. Może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale na cenę wynajmu mają wpływ również ewentualne bramki, jakie można spotkać na trasie na autostradzie. Podczas wynajmu będzie trzeba więc podać trasę przejazdu od punktu A do punktu B.

Zamiast wynajmować autobus można skorzystać ze standardowych połączeń. Bilety można kupić na stronie internetowej firm transportowych – nawet w większej ilości. Takie autobusy często zatrzymują się na dworcach autobusowych (np. pks Inowrocław).

Czas wyjazdu

Należy również uwzględnić czas wyjazdu. Czy autokar będzie potrzebny nam na kilka godzin, czy też na dłuższy okres? Niektórzy wynajmują tylko autokar maksymalnie na godzinę, np. do przewozu swoich gości na imprezę weselną, imprezę firmową. Stamtąd to wszyscy będą wracać już samodzielnie. Im czas jest krótszy, tym zapłacimy mniej. Przy czym, wynajem na kilka dni może się okazać bardziej opłacalny, jeżeli chodzi o jednostkę cenową.

Warto również sprawdzić, czy podczas wyjazdu na kilka dni na wycieczkę, autokar będzie nam stale potrzebny. Niektórzy bowiem wyjeżdżają do danej miejscowości i nie mają zamiaru ruszać się nigdzie dalej. Bardziej opłacalny może się więc okazać sam przewóz i odbiór grupy w danym dniu wskazanym przez klienta. Takie czynniki zawsze należy przeanalizować, aby nie narażać się na dodatkowe koszty.

Dobry autokar

Podczas wynajmowania autokaru należy również sprawdzić, z jaką firmą mamy dokładnie do czynienia. Nie ma nic ważniejszego od opinii innych klientów. Skoro chcemy dojechać na miejsce szybko i sprawnie, a do tego bezpiecznie należy zorientować się, czy mamy do czynienia z dobrym przewoźnikiem, czy też lepiej kogoś innego poszukać.

Pamiętajmy również o tym, aby w dzień wyjazdu zamówić sprawdzenie pojazdu przez policję. Może nie będzie to szczegółowa kontrola, jak w stacji kontroli, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że będziemy mieli dobry autokar. Ewentualnie może się okazać, że pojazd nie powinien być w ogóle dopuszczony do użytku. O takich historiach Polska również słyszała. Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wynajmujemy dobry autokar, który będzie w stanie zawieźć nas na miejsce i odebrać, jeżeli będziemy mieli do czynienia z wyjazdem na dłuższy czas.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.