Wyjeżdżasz na wakacyjne wojaże? O tych rzeczach warto pomyśleć nieco wcześniej!

Wyjeżdżasz na wakacyjne wojaże? O tych rzeczach warto pomyśleć nieco wcześniej! O ile ktoś nie planuje sobie spędzenia urlopu wyłącznie na hotelowym basenie w ramach all inclusive, zapewne istotnym elementem wycieczki będzie zwiedzanie. Jest rzeczą oczywistą, że o wiele większe kolejki ustawią się do Luwru czy British Museum, niż do mniej oczywistych atrakcji. Najlepszym chyba rozwiązaniem, wydaje się zakup biletów przez Internet. Ten pomysł sam w sobie wydaje się już całkiem rozsądny, ma jednak jeszcze jeden duży pozytyw. Wyszukując różnego rodzaju atrakcje, często można zobaczyć, że np. w niektóre dni bilety wstępu są zdecydowanie tańsze niż w inne. Jest to jeszcze istotniejsze, jeśli do Londynu, Rzymu czy Lizbony, planujemy wybrać się w kilka osób. Wtedy co dość oczywiste, koszty będą się rozkładać, co ulży stanowi konta.

Pomysł na wakacje

Oczywiście zanim ktoś zjawi się w danym zakątku świata, najpierw musi mieć pomysł jak tam dotrzeć. Jeżeli plan obejmuje klasyczną podróż samolotem, tutaj także bilety dobrze jest nabyć wcześniej. W grę oczywiście także wchodzą kwestie finansowe. Czasem zdarzy się, że różnica w cenie biletu wynosić będzie kilkadziesiąt procent. Dla tych, którzy nie mogą pochwalić się obszernym portfelem, będzie to nie lada okazja. Tu dobrze jest zaznaczyć, że jeśli ktoś nie ma czasu poświęcić danej ilości czasu na szukanie atrakcyjnych połączeń, rozwiązaniem może być zapisanie się do newsletterów. W największym stopniu, choć oczywiście nie tylko, dotyczyć to będzie tanich linii lotniczych. Wtedy na adres mailowy powinno przyjść kilka wiadomości, z najbardziej atrakcyjnymi ofertami.

Wymiana waluty

Wyjeżdżając za granicę nie wolno też zapomnieć o wymianie waluty. Choć obecnie za wiele rzeczy można już zapłacić gotówką, to papierowe pieniądze czasem naprawdę się przydają. Zwłaszcza w mniej oczywistych sklepach, takie jak lokalne stragany, które przecież także można napotkać. Planując wizytę w kantorze, także dobrze jest to zrobić z wyprzedzeniem. Tu dochodzi przecież w grę także kurs walut, który z zasady ma to do siebie, że nie jest stały. Wymieniając gotówkę nieco wcześniej, można natrafić na nieco korzystniejsze ceny. Dla wielu jest to zapewne dość oczywista kwestia, jednak nigdy dość jej przypominania. Trzeba też mieć na uwadze, jeszcze jeden fakt. Jeśli zdarzało się już nam podróżować częściej, być może na koncie bądź w portfelu znajdują się jeszcze pieniądze w potrzebnej walucie.

Dobrze byłoby sprawdzić, czy każdy z banknotów w dalszym ciągu znajduje się w regularnym obiegu. Nie zaszkodzi więc sprawdzić takich informacji. Gdyby okazało się, że którymś z bilonów nie można płacić, najlepiej będzie udać się do jednego z większych kantorów w okolicy. Często oferują one usługę skupu wycofanych z obiegu papierowych pieniędzy. Nawet jeśli na dziś nie jest to przydatne, dobrze jest pamiętać o takiej możliwości. Stary, wycofany funt brytyjski  nie będzie już dla nas stanowił problemu, wystarczy znaleźć podmiot na rynku, który będzie chciał odkupić od nas wycofany banknot. Takim miejscem jest Tavex, sieć kantorów w całej Polsce, który realizuję misję o tym, że każdy banknot ma swoją wartość.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.