Toruń – idealne miasto na city break w Polsce

Miasto pełne uroku, piernika oraz zachwycającej starówki i klimatycznych bulwarów nad Wisłą. Nie przytłaczające swoim ogromem, oferujące liczne trasy do spacerów oraz klimatyczne kawiarenki i restauracje. Toruń – miasto, które jest idealne na weekendowy wypoczynek.

Miasto Kopernika i piernika. Miejsce, w którym historia jest namacalna i widoczna niemal na każdym kroku. Toruń jest świetną destynacją na city break, jeśli planujemy krótki wypad z drugą połówką, znajomymi czy rodziną podczas wakacji lub na weekend. Miasto posiada niezaprzeczalny urok, a jego starówka jest niezwykle klimatyczna. Ponadto, nie spotkamy w nim tłumów turystów takich jak chociażby nad morzem, co pozwoli na większy relaks. Co warto “zaliczyć” w Toruniu?

Podróż kulinarnym szlakiem

Na całym świecie Toruń kojarzony jest ze swoim specjałem – piernikami. Przyjmują one wiele postaci, oblewane są czekoladą, lukrem lub ozdabiane w wyjątkowe wzory, z nadzieniem lub bez, kruche lub miękkie i sprężyste. Ale poza piernikami w Toruniu warto spróbować regionalnej kuchni Kujaw, którą oferują liczne restauracje w centrum i nie tylko. Warto poznać nie tylko słodką, ale i wytrawną stronę kulinarnego Torunia!

Wśród gwiazd

Toruńskie Planetarium jest jedną z największych atrakcji tego typu w Polsce. Mamy szansę odbyć wyjątkową podróż wśród gwiazd i poznać tajemnice wszechświata. Miejsce jest doskonałą atrakcją dla małych i dużych. Bez względu na to, ile mamy lat, będziemy nim zachwyceni.

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię

Mikołaj Kopernik jest najbardziej znanym torunianin, którego zna cały świat. Zrewolucjonizował naukę dowodząc, że to Ziemia krąży wokół Słońca, nie odwrotnie. Dziś jest symbolem Torunia i możemy podziwiać jego pomniki, ale także odwiedzić jego dom. Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu znajduje się na starówce, na ulicy noszącej imię tego wybitnego astronoma, pod numerem 15. Będąc w pobliżu można wybrać się na doskonałą kawę i deser w Hotelu Nicolaus, który znajduje się naprzeciw. Chwila relaksu z widokiem na Dom Kopernika? Czemu nie!

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.