Wrocław to nie tylko zabytki, zakupy we Wrocławiu

Wrocław jest nie tylko stolicą Dolnego Śląska. Jest także miastem na prawach powiatu i stolicą województwa dolnośląskiego. Jest więc miastem do, którego mieszkańcy regionu przyjeżdżają załatwiać różnego rodzaju sprawy urzędowe. Wielu, szczególnie mieszkańcy małych miejscowości, przyjeżdża do Wrocławia także po prostu na zakupy.

Czeka na nich tutaj mnóstwo sklepów, ale przede wszystkim duże galerie handlowe. Galerie handlowe to również miejsca, w których można spotkać także turystów. Wielu z nich łączy zwiedzanie miasta właśnie z zakupami. Najczęściej weekendowe zakupy we Wrocławiu robią nasi zachodni sąsiedzi.

Jakie galerie handlowe wybierane są na zakupy najczęściej?

Lista galerii, w których nie tylko Wrocławianie chętnie robią zakupy jest bardzo długa.

Do tych, które wybierane są najczęściej należą:

  • Sky Tower;
  • Galeria Dominikańska;
  • Arkady;
  • Magnolia Park;
  • Wroclavia.

Galeria Arkady została przez mieszkańców Wrocławia i regionu uznana za jedną z najbardziej popularnych. Bywanie w niej jest szczególnie popularne wśród nastolatków. Galeria Arkady to również miejsce idealne na rodzinne zakupy. Do niezwykle popularnych galerii należy również Dominikańska. Ją również chętnie odwiedzają całe rodziny. Modna jest także wśród nastolatków. W galerii Dominikańskiej można nie tylko zrobić zakupy. Jest ona bowiem miejscem, w którym bardzo często odbywają się różnego rodzaju koncerty, wystawy i pokazy.

Galeria Wroclavia pojawiła się na handlowej mapie Wrocławia październiku 2017 roku. Mieszczą się w niej nie tylko sklepy, ale także sale kinowe, restauracje, sale rozrywki i dworzec autobusowy. Z pewnością dużą popularnością będzie cieszyła się także sala kinowa z technologią IMAX. Jest to pierwsza w mieście sala kinowa, która dysponuje tą technologią. Można więc przypuszczać, że ze względu na obecność tego ostatniego obiektu stanie się ona niezwykle popularna wśród mieszkańców Dolnego Śląska, którzy wybiorą się do Wrocławia na zakupy. Magnolia Park to największa na terenie Dolnego Śląska galeria handlowa. Pełni rolę nie tylko centrum handlowego, ale także rozrywki i rekreacji. Każda z wrocławskich galerii handlowych dysponuje bezpłatnymi parkingami, na których mieści się 3-3,5 tysiąca aut.

Gdzie nocować?

Bardzo często mieszkańcy Dolnego Śląska przyjeżdżają na zakupy w czasie weekendu. Są więc zainteresowani miejscami noclegowymi, które z położone blisko galerii, którą wybrali na zakupy, oferują wygodne warunki, a przy tym są stosunkowo tanie. Do bardzo często wybieranych miejsc noclegowych należą apartamenty, które spełniają wszystkie te wymagania. Składają się nie tylko z salonu i sypialni, ale także w pełni wyposażonego aneksu kuchennego. Zapewniają komfort, można w nich samodzielnie przygotować kolację i śniadanie. Na wyposażeniu znajduje się również telewizor. Goście mogą także korzystać z dostępu do bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

Wrocław jest miastem do, którego wielu mieszkańców Dolnego Śląska przyjeżdża na zakupy. Przyjeżdżając na weekend można zatrzymać się w jednym z komfortowo urządzonych apartamentów.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Kings Apartment specjalizują się w wynajmie luksusowych apartamentów w centrum Wrocławia.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.