Ma Pan coś do oclenia? – czyli najdziwniejsze próby przemytu

W dzisiejszych czasach kreatywność przemytników potrafi zaskoczyć najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy służb celnych na całym świecie. Czasami trudno jest uwierzyć, że ludzie mogą wykazać się tak skrajną nieodpowiedzialnością lub jak kto woli głupotą, dlatego dzisiejszy Temat: “10 najdziwniejszych prób przemytu”

Oczywiście nie wszystkie z wymienionych prób niektórym z Was mogą wydawać się dziwne, ale to już kwestia własnego zdania.

Przemyt egzotycznych zwierząt

Próby przemytu zwierząt często kończą się jeszcze zanim się na dobre rozpoczną i całe szczęście, bo mogą doprowadzić do tragedii tak jak to miało miejsce w jednym z samolotów kongijskiej linii lotniczej Filair. Gad uwolnił się z bagażu podręcznego, w którym był przemycany, pasażerowie na jego widok wpadli w panikę i uciekając na skraj samolotu, uniemożliwili pilotom swobodne manewrowanie, doprowadzając do katastrofy, którą przeżył tylko jeden mężczyzna i pechowy krokodyl, gada na ziemi unicestwili urzędnicy uzbrojeni w maczety.

Kolejnym przypadkiem skrajnej głupoty i można powiedzieć sadyzmu, jest próba przemytu małego tygrysa w bagażu podręcznym, której dokonała kobieta z Tajlandii, na szczęście dla kociaka celnicy znaleźli zwierzę podczas prześwietlenia torby, mimo, że kobieta w celu zmylenia ich, obłożyła malucha pluszowymi tygryskami, nie znając chyba zasad działania rentgena. W Brazylii celnicy również mają pełne ręce roboty, pewien jegomość postanowił przemycić schowane w workach gady, worki umieścił w spodniach, które miał na sobie po rozpakowaniu okazało się, że próbował przewieźć 7 węży i 3 żółwie, ciekawe, jaki krój spodni dobrał do tej operacji.

A może zwłoki?

Ludzie często nie wiedzieć dlaczego popadają w głupie kłopoty jak na przykład próba przewiezienia samolotem z Angoli do Berlina zwłok, której dokonały dwie Niemki, sadzając swojego nieżyjącego przyjaciela na wózku inwalidzkim i wmawiając celnikom, że starszy pan po prostu sobie śpi, naprawdę liczyły na sukces tej operacji?

wózek
wózek

Podobny przypadek miał miejsce na Haiti, 30-letnia kobieta z Florydy praktykująca voodoo chciała przemycić ludzką głowę po wykryciu makabrycznej zawartości jej bagażu przez celników, została zatrzymana, czego również nie mogła zrozumieć. Wśród przemytników są też tacy, którzy specjalizują się w przemycie narkotyków, w Hiszpanii złapano przemytnika, który próbował przemycić prawie 5 kilogramów kokainy w odlewie gipsowym który miał na swojej złamanej nodze, jednak celnicy nie dali się nabrać, po testach okazało się, że odlew jest w całości wykonany z kokainy, a pan przemytnik ma naprawdę złamaną nogę, cóż za poświęcenie…

Przemyt narkotyków

Są też przemytnicy specjalizujący się w przewożeniu narkotyków przy użyciu zwierząt żywych i martwych. W Peru złapano panów, którzy chcieli przewieźć do Meksyku i Stanów zjednoczonych 700 kilogramów kokainy ukryte w ogromnej zamrożonej kałamarnicy. W Heathrow na lotnisku pewnego razu celnicy odkryli heroinę zapakowaną w muszlach żywych ślimaków.

narkotyki
narkotyki

W naszym kraju również przemytnicy nie próżnują, na przejściu granicznym w Hermanowie celnicy zatrzymali busa przewożącego lodówki, jak się okazało, było one wypełnione papierosami bez akcyzy, funkcjonariusze znaleźli 10230 paczek papierosów, z kolei na przejściu granicznym w Korczowej straż graniczna znalazła tort, wewnątrz którego ukryta były papierosy, najwyraźniej przemytnik zrezygnował, obawiając się kontroli.

Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.