Skąd czerpać inspiracje do pomysłów na prezenty

Dawanie prezentów nie jest łatwą sztuką. Często zdarza się, że kiedy nadchodzi ważna okazja, zastanawiamy się godzinami, co kupić w prezencie konkretnej osobie, ponieważ nie wiemy, czego dokładnie ona potrzebuje, a także jaki upominek będzie adekwatny do okoliczności. Dlatego właśnie przy wybieraniu podarunków warto kierować się konkretnymi kryteriami, których znajomość znacznie usprawni cały proces. Przeczytaj o nich poniżej.

Na co zwrócić uwagę wybierając prezenty?

Pierwszym ważnym kryterium jest dostosowanie podarunku do osoby — jej wrażliwości i charakteru relacji, która nas łączy. Co innego spodoba się babci, a co innego przełożonemu w pracy. Wiadomo, że w tak różnych przypadkach należy szukać wśród zupełnie innych produktów, ponieważ te osoby prowadzą odmienny tryb życia i mogą mieć całkowicie rozbieżne potrzeby.

Drugą istotną sprawą jest wybranie prezentu stosownie do okazji. Wszelkie oficjalne sytuacje wymagają uwzględnienia ich rangi symbolicznej. Ukończenie studiów na wyższej uczelni czy ślub to ważne życiowe wydarzenia o formalnych charakterze, podczas gdy na przykład urodziny lub Walentynki są prywatnymi uroczystościami i pozwalają na dużo bardziej elastyczne podejście do wyboru prezentu.

Ułatwić poszukiwania może również znajomość zainteresowań obdarowywanego. Wykonywana profesja lub pasja, której ktoś oddaje się w wolnym czasie to niewyczerpane źródło inspiracji w tym zakresie.

Jakie kategorie produktów sprawdzają się w roli upominków?

Istnieją pewne grupy produktów, które jednak sprawdzają się uniwersalnie w roli prezentów i rzadko nie trafiają w gusta. Są to na przykład estetyczne lub ozdobione zabawnymi napisami naczynia — kubki, kubki termiczne, kieliszki do wina, kufle do piwa, szklanki do whisky. Oprócz tego sprawdzają się także inne akcesoria związane z konsumpcją napojów jak na przykład otwieracze do butelek, skrzynki na alkohol, piersiówki czy karafki. Powód jest bardzo prosty. Spożywanie płynów takich jak kawa czy piwo jest uniwersalną potrzebą i nie ma osoby, która by tego w ogóle nie robiła.

Drugą kategorią uniwersalnych prezentów są takie, które mogą znaleźć zastosowanie w pracy biurowej. Są to kalendarze, notesy, zestawy do pisania, piórniki, ładowarki i powerbanki. Ich wielką zaletą jest to, że posiadają wartość praktyczną i mogą rzeczywiście wzbogacić życie — szczególnie zawodowe, ale nie tylko, ponieważ pomogą rozwijać też pasje.

Elementy konfekcji takie jak koszulki, plecaki, torby, nerki, czapki i klapki także stanowią atrakcyjny prezent, ale już przede wszystkim dla osób, które dobrze znamy. Możemy im wtedy dać to, czego im brakuje bez ryzyka, że pomylimy się z rozmiarem. Szczególnie podobają się zabawne grafiki i spersonalizowane nadruki zawierające na przykład imię obdarowywanego.

Oprócz tego tradycyjnie popularne są pluszowe zabawki, ramki i albumy na zdjęcia oraz poduszki. To urocze, sentymentalne akcesoria, które nadadzą się przy bardziej osobistych okazjach, kiedy obdarowujemy naprawdę bliskich nam ludzi.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z gifted.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.