Podróż z dzieckiem

Podróżujesz z dzieckiem? Zobacz co możesz zabrać do samolotu? Na jakie zniżki możesz liczyć i z jakich udogodnień skorzystać? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Dzieci poniżej 2 roku życia mogą podróżować samolotem na kolanach rodzica, a koszt biletu wynosi 10-30% ceny normalnego biletu. Dotyczy to podróży liniami regularnymi lub może być z góry określony w zależności od wybranego kierunku. Podróżując z dzieckiem należy pamiętać, że nie można zabrać bezpłatnie dodatkowego bagażu lub ilość bagażu jest znacznie ograniczona.

Inne sytuacje

W większości sytuacji nieodpłatnie można zabrać składany wózek dla dziecka, który zostanie zabrany przez pracownika przed samym wejściem do samolotu i umiejscowiony w luku bagażowym. Gdy samolot doleci na miejsce, po wyjściu z samolotu wózek z powrotem wróci do właściciela. Rodzice dzieci starszych do 12 roku życia, w zależności od linii lotniczych będą mogli zapłacić za bilet ze zniżką wynoszącą od 25 do 30%. Limit dotyczący bagażu jest taki sam jak dla dorosłego lub nieznacznie zmniejszony.

Fotelik samochodowy w samolocie

Dla bezpieczeństwa pasażerów, szczególnie tych najmłodszych każdy samolot został wyposażony w specjalne szelki dla niemowląt, o których zapięciu należy pamiętać przy starcie, lądowaniu oraz za każdym razem, kiedy pojawi się komunikat na panelu informacyjnym. Istnieje także możliwość podróży z własnym fotelikiem samochodowym.

Jednak aby można było zabrać ze sobą fotelik na pokład musimy mieć pewność, że posiada specjalne oznakowanie do podróży samolotem. Gdy okaże się, że nie posiada on wyżej wymienionych oznakowań i nie będzie można w stanie go zamontować to sprzęt zostanie przeniesiony do luku bagażowego, za co będzie naliczona dodatkowa opłata. Przewóz w ten sposób jest możliwy tylko dla dzieci do 3 roku życia.

Jedzenie dla najmłodszych

Na pokład samolotu można wnosić jedzenie dla dziecka i można poprosić personel pokładu o jego podgrzanie w kuchence mikrofalowej. Wiele linii lotniczych daje również pierwszeństwo dla rodzin z dziećmi podczas wejścia na pokład.

Artykuł został przygotowany przez redaktorów strony mazuryairport.pl – prawdopodobnie najładniej położonego lotniska w Polsce.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.