Jakie okulary sportowe dla osób z wadą wzroku?

Jakie możliwości uprawiania sportu mają osoby, które muszą nosić okulary korekcyjne? Czy dyskwalifikuje ich to z różnych dyscyplin? Szczególnie takich, w których wskazane jest stosowanie okularów przeciwsłonecznych lub gogli? Do takich dyscyplin na pewno można zaliczyć jazdę na rowerze, bieganie, jazdę na nartach, a nawet długie spacery górskie, kiedy słońce również stanowi zagrożenie dla oczu. Dla tych wszystkich osób mamy doskonałą wiadomość. Mogą pozostać oni aktywni sportowo, nie rezygnując z noszenia okularów i dobrego widzenia. Przedstawiamy dwa sposoby na to.

Kup okulary sportowe z ramką korekcyjną

Na rynku od pewnego czasu goszczą sportowe okulary przeciwsłoneczne, wyposażone w ramkę korekcyjną. Co to takiego? Jest to specjalne miejsce, dedykowane na soczewki korekcyjne. Należy je wykonać u optyka, a następnie wsunąć w przygotowane szczeliny. W ten prosty sposób można uzyskać tzw. okulary hybrydowe, będące jednocześnie przeciwsłonecznymi i korekcyjnymi. Zastosowanie podwójnych szkieł nie jest w sumie niczym odkrywczym, ale dopracowana technologia produkcji sprawia, że można ich bezpiecznie używać w sporcie. To, co szczególnie należy podkreślić to fakt, że w wielu modelach zastosowania rozwiązania ograniczające zjawisko parowania szkieł przy zmianie temperatury oraz wysokiego poziomu wilgoci. Jeszcze jedna zaleta takich okularów to ta, że na pierwszy rzut oka wyglądają jak normalne okulary przeciwsłoneczne sportowe. Dopiero kiedy z bliska przyjrzymy się szkłom, można przez nie dostrzec wewnętrzne ramki na soczewki korekcyjne. Jednak i to można wyeliminować, decydując się na okulary przeciwsłoneczne ze szkłami lustrzanymi.

Sportowe okulary przeciwsłoneczne nakładane na okulary korekcyjne

Jeżeli nie chcesz się rozstawać ze swoimi obecnymi okularami korekcyjnymi ani nie chcesz też zamawiać dodatkowych soczewek, właśnie dla ciebie są sportowe okulary przeciwsłoneczne, które możesz nakładać na okulary korekcyjne. Aby było to wygodne i bezpieczne, oprawki tych okularów są nieco szersze od klasycznych. Bardziej masywne zauszniki pozwalają ukryć pod nimi twoje oryginalne okulary korekcyjne. Początkowo korzystanie z takich okularów może wymagać pewnego przyzwyczajenia. Nieco większa waga, którą musimy utrzymać na swojej twarzy, jest na szczęście rekompensowana o wiele większym komfortem widzenia. Także, kiedy zajdzie potrzeba zdjęcia okularów przeciwsłonecznych, nie będziesz musiał szukać korekcyjnych i ich ponownie zakładać. Nadal będą na twojej twarzy, w gotowości do używania.

Co jest lepszym wyborem?

Na jakie okulary sportowe przeciwsłoneczne się zdecydować? Z ramką na szkła korekcyjne, czy może nakładane na okulary korekcyjne? Jeśli liczy się dla ciebie modny wygląd i chcesz intensywnie korzystać z nowych okularów, polecamy te z wkładanymi do środka soczewkami korekcyjnymi. Do okazjonalnego używania lepszym wyborem są wg nas okulary nakładane na korekcyjne, które nie wymagają żadnych zabiegów z wymianą soczewek.

Artykuł powstał we współpracy z eOkulary

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.