Jak zaplanować udane i niedrogie wakacje nad morzem?

Każdy z nas marzy o wypoczynku, o upragnionych chwilach wytchnienia. Wielu z nas wybiera Morze Bałtyckie jako cel swojej podróży, aby rozkoszować się urlopem na plaży i wśród szumu fal. Z uwagi na okoliczności, w tym roku dla wielu Polaków wakacje mogą być większym wyzwaniem. Na szczęście można zaplanować je niewielkim kosztem, a przy okazji zadbać o to, by były naprawdę udane. Jak to zrobić?

Za przykład weźmy Świnoujście – jedno z najbardziej popularnych miejsc nad morzem. To miasto posłuży nam jako przykład, ale wskazówki mają charakter uniwersalny.

Nie w pierwszej linii brzegowej

Podczas planowania budżetowych wakacji nad morzem warto mieć na uwadze to, że im bliżej morza, tym droższe noclegi. W Świnoujściu jest to doskonale widoczne – a przecież miejsca oddalone 10 minut spacerem od plaży również są komfortowe! Warto więc wybrać hotel czy apartament, który będzie położony nieco dalej plaży, ale również w spokojnej okolicy, np. w pobliżu parku. Dzięki temu kojąco podziała także otoczenie zieleni.

Atrakcje na wyciągnięcie ręki – budżetowo

Wielu z nas marzy o hotelu ze Spa i basenem. Ale… czy będziemy z nich korzystać codziennie? Dobrze, kiedy taka alternatywa jest na miejscu, jednak nocleg w hotelach z basenami i Spa w Świnoujściu jest droższy niż w innych miejscach. Jednakże wiele takich miejsc posiada ofertę Day Spa, czyli możliwość przyjścia na zabiegi dla gości z zewnątrz. Taka opcja jest ciekawą alternatywą. Jeśli nie zależy nam na zabiegach pielęgnacyjnych, ciekawą opcją jest basen lub sauna. Dla poszukiwaczy romantycznych chwil Spa dla dwojga będzie dobrym pomysłem.

Jeśli chodzi o oszczędność w kwestii zagospodarowania wolnego czasu, jednym z ciekawych pomysłów jest wypożyczenie rowerów na cały dzień. Koszt takiej rowerowej wyprawy w przeliczeniu na godzinę nie jest duży. W Świnoujściu znajdziemy wiele wypożyczalni rowerów, a niektóre hotele posiadają swoje własne, więc może się zdarzyć tak, że będziemy mieli możliwość wypożyczenia rowerów wprost z miejsca, w którym nocujemy.

Oszczędność w pakiecie

Jeśli poszukujemy oszczędności, ciekawym wyjściem jest skorzystanie z pakietów pobytowych, zwanych też jako oferty specjalne. Oprócz noclegu zyskujemy dzięki temu różnego rodzaju możliwości, np. pełne wyżywienie, darmowy pobyt pupila czy masaż wliczony w cenę. Warto poszukać takich okazji na stronach internetowych hoteli. W Świnoujściu pakiety pobytowe oferuje wiele obiektów o różnym standardzie, co pozwala na elastyczne dopasowanie zakresu cen do swoich potrzeb. Znajdziemy różne oferty – romantyczne pobyty dla par, rodzinne oferty z pobytem dzieci gratis, a nawet turnusy rehabilitacyjne czy oferty tematyczne. Klasyczną i często wybieraną opcją są także pakiety Spa. Dla rodzin z dziećmi zwłaszcza opcje pobytu z dziećmi gratis będą doskonałym wyborem, nie tylko w szczycie sezonu.

Partner tekstu: https://www.cesarskieogrody.pl/

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.