Kuchnia Polska – restauracje

Po latach, kiedy Polacy zasmakowali w zagranicznych daniach, a wszystko co zachodnie wydawało im się lepsze, aktualnie kuchnia polska przeżywa prawdziwy renesans popularności. Nasi rodacy przekonali się już, że należy ona do najsmaczniejszych na świecie. Z tego powodu powstają liczne miejsca takie jak restauracja serwująca wyłącznie polskie potrawy. Często znajdują się one w miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów jak plaże nad jeziorem, czy inne turystyczne okolice. Również w miastach powstają miejsca z regionalną kuchnią.

Kuchnia wielkopolska

Jednym z miast, które może poszczycić się wieloma regionalnymi potrawami jest Poznań. Tutaj legendarne poznańskie ziemniaki robią prawdziwą furorę i są serwowane do wielu potraw. Między innymi wielkopolskie pyry z gzikiem są chętnie spożywane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Prostota wielkopolskich dań jest czymś, co do nich przyciąga. Nie są one skomplikowane, ale to właśnie w prostocie tkwi ich sukces. Niewielka ilość składników potrzebna do ich przygotowania, a zarazem wyśmienity smak zachęci każdego do spróbowania dań z Wielkopolski.

Możliwości stolicy

Również restauracje w Warszawie mają się czym poszczycić jeśli chodzi o tradycyjną polską kuchnie. Restauracja na Starym Mieście to świetny pretekst, by spróbować takich dań jak żurek, czy pierogi. Takie miejsca są też chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów, a nasze narodowe dania sławią Polskę na całym świecie. W Warszawie nie trudno spotkać obywatela innego kraju, który nie próbował już polskich potraw. Restauracje w Warszawie są dobrze przygotowane na przyjmowanie zagranicznych gości. Personel w takich lokalach zazwyczaj dobrze komunikuje się w języku angielskim co sprawia, że nikt nie ma kłopotu z dogadaniem się.

Dla obcokrajowca możliwość przejścia się po Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie to okazja na wypróbowanie nowych smaków. Szyldy restauracyjne w obcych językach tylko kuszą, by odwiedzić taki lokal. Wszystko to sprawia, że obcokrajowiec w Polsce może nie poczuje się od razu jak u siebie w domu, ale przynajmniej zasmakują mu nasze potrawy. Mamy ich przecież w Polsce tyle, że nawet najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie coś, co całkowicie spełni jego wymagania.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.