Aktywne spędzanie wolnego czasu w Krakowie

Kraków to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast. Każdego roku odwiedza go mnóstwo turystów – z całej Polski, jak również tych przyjeżdżających z zagranicy. Choć Kraków obfituje w różnorodne atrakcje dla mniej i bardziej aktywnych osób to często powstaje pytanie “co tu robić” – jak zatem spędzić wolny czas w tym miejscu? Poniżej kilka propozycji na aktywną formę wypoczynku w Krakowie oraz w jego okolicach.

Atrakcyjny Kraków dla osób aktywnych

Kraków to przede wszystkim wspaniały raj dla wszystkich tych osób, które lubią aktywnie spędzać czas na łonie przyrody na świeżym powietrzu. Dużą ilość ścieżek rowerowych i tras na spacery, a przy tym mnóstwo zabytków (nie tylko w ścisłym centrum miasta) zachęca do spożytkowania wolnego czasu w bliskości z naturą.

Popularność Krakowa sprawia jednak, że szczególnie w miesiące letnie (kiedy przypada szczyt urlopowy i wakacyjny) miasto jest wprost oblegane przez niezliczone ilości turystów. Nie zawsze jest to więc dobra okazja do spędzenia czasu swobodnie i bez szans na kolejki do najciekawszych punktów miasta, zabytków czy innych atrakcji w centrum. Dlatego też nic dziwnego w tym, ze coraz więcej osób wybiera lokalizację nieco dalej od ścisłej starówki, a nawet celuje w okolice Krakowa, gdzie swobodnie można kontemplować swój wolny czas oraz odpocząć aktywnie w bliskim otoczeniu przyrody. Wszystko to (a nawet o wiele więcej) można z powodzeniem znaleźć w hotelach rozmieszczonych w okolicy Krakowa w malowniczych miasteczkach, jak na przykład w TCCHotel w pięknym Giebułtowie. To świetne miejsce na urlop, rodzinne wakacje czy krótki turnus rekreacyjny!

Tenis i inne sporty na świeżym powietrzu

Taki hotel wśród cudownych okoliczności przyrody to świetny wybór dla wszystkich tych, których męczy codzienny zgiełk wielkiego miasta. Doskonale odnajdą się w nim wszelkie osoby aktywne, gdyż nie tylko jest dobrym miejscem wypadowym na wycieczki, ale również sam w sobie zapewnia atrakcje. Z hotelu można bardzo szybko dostać się zarówno na krakowski rynek, jak i również do Kopalni Soli w Wieliczce czy popularnego w Polsce parku rozrywki. Obowiązkowym punktem dla osób aktywnych i żądnych długich wędrówek (choć niekoniecznie do zdobywania górskich szczytów) jest Ojcowski Park Narodowy (ze słynną maczugą Herkulesa) oraz Dolinki Podkrakowskie, pozwalające dojrzeć piękno lokalnego krajobrazu. Wielbiciele krótszych i dłuższych przejażdżek rowerowych również znajdą coś dla siebie – szlaki rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności pozwalają jeszcze szybciej niż na pieszo odkryć urokliwe zakątki małopolskich miejscowości.

Bez wątpienia jednak największą atrakcją i to tuż na wyciągnięcie ręki jest zaplecze hotelowe. Do dyspozycji wszystkich odwiedzających jest nie tylko strefa relaksu – czyli basen, ale również akademia dla aktywnych – czyli strefa treningów fizycznych dla grup i osób indywidualnych, a także kompleksowa oferta fizjoterapii dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Hotel to prawdziwy raj dla wszystkich fanów tenisa. A przyznać przecież trzeba, że w ostatnim czasie dzięki osiągnięciom Igi Świątek, dyscyplina ta cieszy się coraz większym uznaniem wśród polskiej społeczności. Profesjonalne korty tenisowe z niezbędnym wyposażeniem oraz instruktorem to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z tym pięknym sportem, jak również do szlifowania dotychczasowych umiejętności przez tych, którzy z tenisową rakietą już trochę się znają. Tenis to aktywność praktycznie dla każdego – szlifuje nie tylko sprawność fizyczną, ale przede wszystkim hart ducha!

Autor artykułu
Autorem artykułu jest Tennis & Country Club Hotel – nowoczesny hotel dla osób aktywnych zlokalizowany pod Krakowem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.