Kraj kwitnącej wiśni – Japonia wczasy z biurem podróży

Japonia należy do jednej z najstarszych kultur i państwowości na kontynencie azjatyckim. Jednocześnie znana na całym świecie jest przyroda tego państwa, które nazywane jest krajem kwitnącej wiśni. To bardzo piękny kraj położony na czterech wielkich wyspach u wschodnich wybrzeży Azji, który obfituje w piękne zabytki dokumentujące historię tego wyspiarskiego kraju oraz w wyjątkowe miejsca przyrodnicze. W zależności od tego, którą wycieczkę do Japonii wybierzemy w ramach oferty biura podróży Logos Tour, możemy odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Atrakcje Japonii na wyspie Honsiu

Na największej wyspie Japonii znajduje się między innymi Tokio, które jest stolicą Japonii oraz największym miastem nie tylko w tym kraju, ale również stanowi największą aglomerację świata licząc ok. 40 mln mieszkańców. Na tą gigantyczną aglomerację, zespół miejski składają się oprócz Tokio także między innymi Jokohama, Kawasaki oraz Chiba. Japonia wczasy to możliwość odwiedzenia tego nowoczesnego, a jednocześnie zabytkowego miasta, którego cechą charakterystyczną jest panorama pełna majestatycznych drapaczy chmur. To tutaj rozpoczyna i kończy się przygoda z tym urokliwym państwem azjatyckim. Stosunkowo niedaleko od Tokio znajduje się góra Fuji, która jest niejako symbolem tego kraju. W niedalekiej okolicy Tokio, na przedmieściach jego aglomeracji znajduje się jedna z dawnych stolic Japonii, miasto Kamakura. Dalej na północ od Tokio mieści się Nikko, będące najważniejszym miejscem religijnym w Japonii. Po wyspie Honsiu przemieszcza się superszybka kolej, zwana shinkansen. Nią docieramy do słynącej z wybuchu bomby atomowej podczas II wojny światowej Hiroszimy, a w okolicach mieści się wyspa Miyajima. Kioto, Osaka, Kobe i Himeji, a także Inari, Nara i Ujo stanowią inny bardzo zurbanizowany obszar w Japonii. Te miasta, podobnie jak Tokio stanowią mieszankę zabytków, szczególne świątyń buddyjskich oraz pagód tak charakterystycznych dla historii Japonii oraz nowoczesności.

Atrakcje Japonii na wyspie Kiusiu

Kiusiu to najdalej na zachód i południe wysunięta z czterech wielkich wysp japońskich. Co ciekawe można się tam również dostać superszybką koleją shinkansen. Na wyspie Kiusiu znajduje się kolejne miejsce, które znane jest poprzez to, że zrzucona została na nie podczas II wojny światowej bomba atomowa przez Amerykanów. Miejscem tym jest Nagasaki. Japonia wczasy daje także możliwość odwiedzenia tego ważnego dla historii nie tylko Japonii i Azji miasta, ale także z perspektywy historii całego świata. Co warto zapamiętać miejsce to nie tylko jest swoistą pamiątką tragicznych wydarzeń, które miały miejsce podczas II wojny światowej, ale także obfituje w liczne zabytki ważne dla historii i kultury Japonii.

Atrakcje Japonii na wyspie Shikoku

Japonia wczasy to także możliwość odwiedzenia innej z czterech wielkich wysp japońskich, czyli Shikoku. Najważniejszymi miastami na tej wyspie są Takamatsu oraz Matsuyama. Warto wspomnieć o tym, że wyspy Honsiu i Shikoku także połączone są mostem. Jest nim słynny most Seto Ohashi, przez który turyści przejeżdżają superszybkim pociągiem shinkansen. Ten most i przeprawa przez niego superszybkim pociągiem to jedna z największych atrakcji turystycznych tej części Japonii. Centrum zabytkowe i kulturalne tej wyspy stanowi Matsuyama. W tym mieście znajduje się wiele pamiątek ważnych z punktu widzenia najważniejszej religii Japończyków, czyli buddyzmu. Odnaleźć tutaj można wiele ciekawych zabytkowych świątyń buddyjskich oraz innych ważnych miejsc kultu religijnego.

Japonia jest azjatyckim, wyspiarskim krajem, który może pochwalić się bardzo długą historią, bogatą kulturą oraz nowoczesnym podejściem do życia. W nowoczesnych miastach na każdym kroku spotkamy tu ludzi zagłębionych w gry komputerowe, ale jednocześnie twardo stąpających po ziemi i szczycących się prawdziwym honorem oraz wysoką kulturą. W Japonii mieści się wiele zabytkowych, a jednocześnie nowoczesnych miast, gdzie piękne pagody oraz świątynie buddyjskie przeplatają się z nowoczesnymi biurowcami, drapaczami chmur.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.