Jubiler doradzi i pomoże w wyborze biżuterii

Ludzie mają to do siebie, że chcą wiedzieć, na co wydają pieniądze. W szczególności, jeżeli jest to powiązane z wydaniem znacznej ilości pieniędzy. W tym, chociażby jeżeli chodzi o biżuterię. Zakup takich ozdób z salonu jubilerskiego na ogół napawa wszystkich konsumentów wielką radością, ale warto być pewnym tego, że pieniądze wydaje się na coś, co będzie nam odpowiadało.

O co pytać jubilera?

Jubiler doradzi i pomoże w wyborze biżuterii — czy to prawda? Tak powinno być, ale czy tak jest naprawdę? To już zależy, do jakiego miejsca trafimy. W obecnych czasach mamy do czynienia z jubilerami z krwi i kości, którzy zachwycają nas swoją wiedzą, umiejętnościami i wieloma innymi rzeczami. Są też jubilerzy, którzy takimi osobami są z nazwy, a z samą branżą nie mają nic wspólnego. Ot, trafił się wolny etat i dlatego postanowili się zatrudnić.

Każdy chciałby trafić oczywiście do tej pierwszej grupy pracowników, ponieważ dzięki temu możemy być pewni tego, że zawsze wybierzemy coś dobrego dla siebie lub dla osób nam bliskich. O co należy pytać jubilera?

Dobre pytanie

Na dobre pytanie, zawsze powinna zostać udzielona fachowa odpowiedź. Jeżeli sprzedawca już od samego początku coś kręci i nie jest pewien, jak najszybciej poszukujmy drzwi. Pierwsze pytanie — próba złota, waga produktu i inne podstawowe dane techniczne. Może niektóre cyferki, jakie będzie wymieniał sprzedawca, cokolwiek będą nam mówić, ale wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaka próba złota jest najlepsza.

Drugi ważny aspekt — wywiad z klientem. Jeżeli sprzedawca będzie zadawał nam dużo pytań (tak, on, a nie my), to znaczy, że “bada teren”, aby móc zaproponować najlepsze produkty ze swojej oferty. Uwaga! Może pojawić się także pytanie o kwestie finansowe — ile chce pan wydać na pierścionek zaręczynowy, ile chciałaby pani wydać na kolczyki itd.

Nie jest to dla nikogo żadna obraza, ale po co mamy oglądać coś, na co całkowicie nie będzie nas stać? Każdy dobry doradca poruszy taką kwestię, więc warto na nią szczerze odpowiedzieć według swojego sumienia.

Jak w tym wyglądem?

Jubiler nie tylko będzie zainteresowany kwestią finansową, ale powinien być w stanie uczciwie przyznać, że komuś dany produkt nie pasuje. Nawet jeżeli wybierze on najdroższy egzemplarz z jego zakładu, jeżeli coś nie będzie odpowiadało, to i tak nie warto komuś wciskać błyskotki.

Uczciwa ocena to podstawa, dzięki czemu klient będzie wiedział, że sprzedawca jest wobec niego szczerzy. Taka mała, ale trafna uwaga i potrafi sprawić, że człowiek od razu zapała sympatią do drugiej osoby.

Jeżeli chodzi o prezent kupowany dla innej osoby w zakładzie jubilerskim — sprzedawca powinien uczciwe powiedzieć, czy coś np. pasuje do 60-letniej, dystyngowanej damy, czy też do szalonej nastolatki, która dopiero co ukończyła 18 lat. Dwie różne osobowości i dwa różne charaktery.

Dobry sprzedawca zawsze zapyta, o kogo dokładnie chodzi, aby móc zaproponować coś, co naprawdę wywoła uśmiech — nie tylko na twarzy klienta, ale w przyszłości także na twarzy osoby obdarowanej.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosze wpisz swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię/nick

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.