Jak zaplanować zwiedzanie Wrocławia?

Nazywany perłą Dolnego Śląska Wrocław to bardzo atrakcyjne miejsce na mapie Polski. Miasto położone jest nad rzeką Odrą i jej dopływami, skomunikowane jest przez wiele mostów łączących istniejące wyspy. Dużo atrakcji powoduje, że warto zastanowić się nad ich zwiedzaniem, korzystając z przewodnika, który oprowadzi po wielu z nich i przekaże niezbędną wiedzę oraz ciekawostki. Takie usługi są bardzo popularne, gdyż umożliwiają poznanie stolicy Dolnego Śląska w sposób zorganizowany, dzięki czemu można się skupić na walorach tutejszych atrakcji.

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem pozwala na skorzystanie z wielu propozycji na wycieczki po mieście. Można skorzystać z najbardziej popularnych tras lub wybrać spośród tych mniej znanych. W serwisie Wrocmania można skorzystać nie tylko z pieszych wycieczek, ale także z propozycji zwiedzania atrakcji na rowerze lub dla grup zorganizowanych z własnym autokarem.

Wrocław - foto Pixabay
Wrocław – foto Pixabay

Stary Rynek Miasta

Bazą zwiedzania Wrocławia jest oczywiście Rynek Starego Miasta, gdzie mieści się charakterystyczny gotycki ratusz zdobiony pięknymi płaskorzeźbami. Ten średniowieczny plac targowy należy do największych staromiejskich rynków w Europie. Tutaj mieszczą się największe ratusze w Polsce i jest miejscem centralnej strefy pieszej. Tutaj skupia się ważna część życia kulturalnego i rekreacyjnego społeczności miasta. W przeszłości był miejscem handlu detalicznego na terenie miasta. Powstał tutaj dom kupców (sukiennices), smatruz (handel pieczywem i obuwiem) oraz Dom Płucienników (Leinwandhaus), gdzie mieściła się Mała Waga oraz rzędy Kramów Bogatych i Kramów Płócienników wraz z Domem Wielkiej Wagi.

Na rynku mieści się wiele kamienic oraz pomników. Przewodnik z pewnością opowie wiele historii związanych z tymi obiektami. Tutaj także znajduje się biblioteka, Ośrodek Kultury i Sztuki, a także trzy muzea (Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu, Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego i Muzeum „Pana Tadeusza”). Tłumnie odwiedzany rynek pozwala mieszkańcom i turystom na skorzystanie z wielu restauracji i knajp.

Mostek Pokutnic i Ostrów Tumski

Niewątpliwie najciekawszym miejscem widokowym we Wrocławiu jest Mostek Pokutnic w katedrze św. Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej. Aby cieszyć się z podziwiania panoramy Starego Miasta, trzeba pokonać 247 schodów, by znaleźć się na wysokości 40 metrów. Stąd widać m.in. dawne więzienie miejskie oraz Stare Jatki. Kolejnym miejscem, które nie można pominąć, jest Ostrów Tumski z Katedrą Wrocławską i przylegającymi do niego licznymi wysepkami. Bardzo ciekawym miejscem jest Ogród Japoński, będący jednym najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu.

Wrocław - foto Pixabay
Wrocław – foto Pixabay
Wrocław - foto Pixabay
Wrocław – foto Pixabay

Bardzo ważnym miejscem zwiedzania jest monumentalna budowla z początku XX wieku, a mianowicie Hala Stulecia, która w 2006 roku została wpisana na listę UNESCO. Obecnie odbywa się tutaj wiele koncertów muzycznych i wydarzeń sportowych. Atrakcyjności dodaje jej otwarta w 2009 roku Wrocławska Fontanna Multimedialna. W mieście znajduje się także Muzeum Narodowe, gdzie można podziwiać Panoramę Racławicką.

Wrocław - foto Pixabay
Wrocław – foto Pixabay

Różnorodność oferty

Oferta zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem jest bardzo bogata. Wycieczki szkolne mogą być bardzo urozmaicone. Smaki Breslau to wycieczka łącząca zwiedzanie z konsumpcją. Można także podążyć szlakiem wrocławskich krasnali czy przeżyć odyseję wodną w Hydropolis. Można także skorzystać z oferty organizacji imprez firmowych lub wziąć udział w licznych grach miejskich. Zwiedzanie Wrocław można także zrealizować, wybierając opcję od 2 do 6 godzin. Wszystkie szczegóły można dość łatwo sprecyzować w serwisie Wrocmania.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.