Gdański przewodnik

Gdańsk, jedno z najpiękniejszych miast Polski zachwyca o każdej porze roku. Kusi turystów z całego świata, zachęca do przybycia i pozostania w nim na dłużej. Malowniczy Stary Rynek, który wita od Złotej Bramy przybliża historię miasta. Piękne kamienice wzdłuż ulicy Długiej , liczne kawiarnie i restauracje są miejscem, w którym warto zatrzymać się na chwilę i przy kubku aromatycznej kawy przyjrzeć miastu. Spacerując dalej dochodzimy do wybrzeża Motławy, skąd rozciąga się piękny widok na rzekę i usytuowane w jej pobliżu zabytki. Dla osób ceniących kameralność ciekawym miejscem jest ulica Mariacka, która przeniesie w czasie. Niezależnie od pory roku wygląda pięknie i pozostaje w pamięci na zawsze.

Gdański przewodnik po atrakcjach miasta

Atrakcje Gdańska to nie tylko spacer po Starym Mieście. Wszystkim, którzy chcą poznać historię i poczuć ducha minionej epoki polecamy wejście do Bazyliki Mariackiej i udanie się na taras widokowy wieży. To z niej rozciąga się widok na cały Gdańsk i zatokę. Poza bazyliką Mariacką, miasto słynie z licznych kościołów i meczetów, które warto odwiedzić. Architektura zadziwia i przyciąga uwagę turystów.

Gdańsk, to miasto muzeów, wystaw i innych miejsc kulturowych. Muzeum Inkluzji w Bursztynie, Muzeum II Wojny Światowej, czy Muzeum Archeologiczne przyciągają uwagę nie tylko dorosłych, ale są też wspaniałym miejscem dla najmłodszych i poszerzenia ich horyzontów wiedzy. Można spędzić kilka dni na samym zwiedzaniu muzeów…ale przecież atrakcje Gdańska na tym się nie kończą.

Walory przyrodnicze

Stolica Wybrzeża parkami i ogrodami słynie. Jednym z najpiękniejszych jest Park Oliwski z Katedrą w tle. Miłośnicy zieleni i przyrody z pewnością znajdą tam miejsce wyciszenia dla siebie. A czytana książka w takim otoczeniu jest prawdziwą przyjemnością. To czas oddechu i spokoju dla każdego.

Od dzielnicy Wrzeszcz po Oliwę rozciąga się Trójmiejski Park Krajobrazowy, który o każdej porze wygląda pięknie, ale szczególnie zachwyca wiosna i jesienią. To raj dla pieszych wędrówek w grupie przyjaciół, a także miejsce na romantyczne spacery we dwoje.
W Gdańsku znajduje się też największy ogród zoologiczny w Polsce. Na jego odwiedzenie warto zarezerwować cały dzień. Ukształtowanie ogrodu i znajdujące się na jego terenie egzotyczne zwierzęta, barwne ptaki i owady, przerażające gady….pozostawiają wrażenie na długo. Czas relaksu, ciekawych wiadomości, pięknych obrazów jest tam zapewniony.
Przy jesiennym słońcu warto udać się na nabrzeże, liczne promenady, ścieżki przy brzegu morza, kawiarenki, pozwolą na złapanie oddechu po wielogodzinnym zwiedzaniu.

Dla wszystkich miłośników historii warte odwiedzenia miejsca to: Westerplatte – symboliczne miejsce rozpoczęcia II Wojny światowej, Stocznia Gdańska oraz Plac Trzech Krzyży, symbol naszej przemiany w Polsce.

Gdańsk i całe Trójmiasto zdecydowanie zapewni turystom wiele atrakcji. To miasto, w którym nie można się nudzić,. Niezależnie od panującej aury zawsze znajdziemy ciekawy sposób na spędzenie czasu. Urokliwy Gdańsk z pewnością zachęci do odwiedzenia ponownie.

Artykuł został przygotowany przez firmę Dom & House – Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w Trójmieście

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.