Jak wybrać dron na prezent?

Drony to urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością. Jeszcze do niedawna posiadanie takiej maszyny dla wielu mogło być jedynie marzeniem, jednak w dzisiejszych czasach jej zakup jest możliwy. Czym dokładnie jest dron? Jakie rodzaje dronów możemy wyróżnić? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając nowego droga? Które z opcjonalnych funkcji są godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest dron i jakie rodzaje możemy wyróżnić?

Dron to popularna maszyna latająca, zwana również bezzałogowcem, która jest zdalnie sterowana. Niektóre modele mogą poruszać się samodzielnie i autonomicznie, jednakże ich cena jest stosunkowo wyższa. Tego typu sprzęt jest w stanie pozostać w bezruchu nawet w przypadku dużych podmuchów powietrza. Całość napędzana jest dzięki bateriom lub akumulatorom. Wprawiają w ruch śmigła, a te natomiast umożliwiają wzniesienie się tej jakże lekkiej konstrukcji w górę.

Wyróżniamy: wielowirnikowce, płatowce, egzemplarze pływające i jeżdżące. Te pierwsze są najbardziej popularne, bowiem mogą poruszać się w powietrzu. Płatowce są w sposób szczególny cenione ze względu na możliwość lotów autonomicznych. Egzemplarze jeżdżące posiadają koła, a w razie konieczności mogą wykonywać skoki.

Na co zwrócić uwagę wybierając drona?

Drony to fantastyczne maszyny, jednak ich wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Kiedy zwrócimy uwagę na rynek elektroniczny, zauważymy wiele różnych egzemplarzy- część z nich na pierwszy rzut oka różni się tylko ceną i wyglądem. Decydując się na zakup nowego modelu, warto zwrócić uwagę na typ drona. Najrozsądniejszym wyborem są maszyny latające. Kolejną istotną kwestią jest maksymalny czas działania, a także zasięg. Nie zagłębiając się w szczegóły – wartości te powinny być możliwie najwyższe.

Jeśli pragniemy robić wysokiej jakości zdjęcia, wówczas znaczenie powinna mieć rozdzielczość kamery. Zastanówmy się nad standardem Full HD lub 4K. Zwróćmy uwagę na sposób sterowania, jakość wykonania, a także na renomę danego producenta. Ważny jest również moduł GPS, bowiem to właśnie dzięki niemu będziemy mogli sprawdzać na bieżąco lokalizację urządzenia. Nie zapomnijmy o cenie- powinna być konkurencyjna. Odrzućmy skrajnie wysokie lub niskie wartości.

Dodatkowe funkcje drona, które są godne uwagi

Oprócz podstawowych funkcji drony mogą posiadać kilka ciekawych udogodnień, dzięki którym możliwe jest poprawienie komfortu użytkowania. Warto rozpocząć od tego, że istotna może okazać się możliwość wykonywania zdjęć panoramicznych. Dużą popularnością cieszy się także funkcja HDR, ewentualnie nagrywanie w zwolnionym tempie.

Najnowsze egzemplarze charakteryzują się tym, że występuje w nich funkcja Home. To właśnie dzięki niej możliwy jest powrót do docelowego miejsca za pomocą jednego przycisku. Tak naprawdę to tylko niektóre z wielu dostępnych funkcji. Warto stawiać na egzemplarze produkowane przez popularnych producentów, aby cieszyć się wieloma nowinkami.

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.