Dlaczego warto pojechać do Chorwacji?

Wakacje już za pasem, dlatego większość osób zastanawia się, jaki kierunek do odpoczynku będzie najlepszym rozwiązaniem. Biura podróży kuszą nas ofertami wakacji za granicą. Hiszpania, Włochy czy Bułgaria, to tylko kropla w morzu ofert, jakie czekają na turystów. Chętnych na wyjazdy nie brakuje, ale liczba ofert sprawia, że ciężko nam zdecydować się na jedną konkretną opcję. Z naszej strony polecamy Chorwację!

Chorwacja to bez wątpienia jeden z najczęściej odwiedzanych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Patrząc na statystyki, co roku przyjeżdża tam i wraca w te strony około pół miliona naszych rodaków. Robi wrażenie? Nie ma się czemu dziwić! Dla tych, którzy rozważają wyjazd właśnie do tego kraju, możemy powiedzieć jedno. Otwórzcie komputer, znajdźcie sprawdzone biuro podróży i spakujcie walizki!

Adriatyk

Wyobraź sobie czyste i przejrzyste morze, w którym po zanurzeniu widzisz swoje stopy. Tak, turkusową i ciepłą wodę znajdziesz właśnie w Chorwacji. W trakcie sezonu jej temperatura potrafi osiągnąć nawet do 27°C. Porównując ten wynik na przykład z polskim Bałtykiem, różnica jest mocno odczuwalna. Jeżeli podróżujesz z dziećmi, dodatkową atrakcją może być fakt, że ze względu na spore zasolenie, łatwo utrzymać się na powierzchni wody i dać się porwać morskim zabawom.

Nie tylko piaskiem człowiek żyje

Myśląc morze, mówimy piaszczysta plaża. W Chorwacji jest jednak inaczej. Najwięcej możemy spotkać plaż żwirowych oraz kamienistych. Według wielu osób jest to największy minus związany z wypoczynkiem nad chorwackim morzem, niemniej nie brakuje też głosów, że drobne kamyczki są lepsze niż uciążliwy piasek, który zaraz po wyjściu z wody przykleja się do naszego ciała.

Wodne szaleństwa

Wypoczynek nad Adriatykiem to nie tylko opalanie i kąpiele w wodzie. Chorwackie kurorty kuszą turystów przede wszystkim wieloma atrakcjami związanymi ze sportami wodnymi. Największą popularnością od lat cieszą się zarówno windsurfing, jak i kitesurfing. Jeżeli dołożymy do tego żeglarstwo, kajakarstwo, rafting, narty wody czy nurkowanie w przejrzystej wodzie, mamy pewność, że nie będziemy się nudzić nawet przez chwilę.

Aktywny wypoczynek

Jeżeli będziemy chcieli odpocząć na chwilę od sportów wodnych i kąpieli, warto postawić na inny rodzaj aktywnego wypoczynku. W ostatnich latach coraz więcej osób preferuje sporty połączone z przyjemnością i zwiedzaniem. Chorwacja ma pod tym kątem bardzo dużo do zaoferowania. Górskie spacery, lot balonem nad stolicą, czy jazda konna po okolicach Slawonii sprawiają, że z szybko dostrzeżesz piękno i malownicze krajobrazy Chorwacji.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.