Atrakcje blisko Wrocławia

Wrocław jest niewątpliwie jednym z ładniejszych miast w Polsce. Jego przepiękna architektura, klimat jaki w nim panuje, krasnale, sprawiają, że jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Wybierając się do Wrocławia można wziąć pod uwagę to, że oprócz zwiedzania samego miasta, można zwiedzić też atrakcje w jego okolicach.

Co można zobaczyć blisko Wrocławia?

1. Jednym z ciekawszych miejsc znajdujących się około 80 kilometrów od Wrocławia jest Zamek Książ. Znajduje się on w Wałbrzychu i pochodzi z końca XIII wieku. Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Cały kompleks jest bardzo dobrze utrzymany, odrestaurowany, a znaczna jego część jest udostępniona zwiedzającym. Zamek ten można zwiedzać zarówno w dzień jak i w nocy.

2. Innym, turystycznym miejscem znajdującym się około 100 kilometrów od Wrocławia jest Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Jest to turystyczna atrakcja Kotliny Kłodzkiej. Oprócz standardowego zwiedzania tej kopalni, istnieją dodatkowe atrakcje takie jak podziemny spływ łodzią, pokaz i wybijanie złotej monety lub sztabki, wystawa minerałów czy pole diamentowe.

3. Nieco bliżej, bo około 30 kilometrów od Wrocławia znajduje się Bazylika i Sanktuarium Świętej Jadwigi w Trzebnicy, w której znajduje się grób Świętej Jadwigi. Jednocześnie jest to przepiękny pod względem architektonicznym budynek, w którym znajdują się liczne dzieła sakralne, które są udostępnione dla zwiedzających.

4. Około 50 kilometrów od Wrocławia, w Świdnicy znajduje się Muzeum Kupiectwa. Dzieli się ono na kilka działów, które opowiadają o historii Świdnicy, o dawnym kupiectwie, o metrologii oraz o nauce i oświacie. Na terenie tego muzeum występuje kilka stałych ekspozycji oraz kilka sezonowych, które zmieniają się co jakiś czas. Jest to bardzo ciekawa atrakcja dla miłośników historii.

5. Blisko, ponieważ tylko 25 kilometrów od Wrocławia znajdują się Wojnowice. Jest tam Zamek na Wodzie, który oferuje kilka sal z ekspozycjami do zwiedzania. Na terenie tego zamku można zobaczyć także Skarb Średzki, czyli jedno z najcenniejszych znalezisk XX wieku w Europie. Skarb Średzki jest kolekcją monet oraz klejnotów, które należały do czeskich monarchów, a jego wartość szacowana jest na 250 milionów złotych.

6. Trochę dalej, bo około 130 kilometrów od Wrocławia, w Klencie znajduje się Kopalnia Uranu. Oprócz standardowego, dziennego zwiedzania, miejsce to oferuje zwiedzanie nocne i ekstremalne, a także warsztaty geologiczne, oraz specjalnie dla dzieci – projekt “Mały Odkrywca”. Jest to bardzo ciekawe miejsce, które pozwoli na zgłębienie wiedzy z zakresu geografii, geologii i mineralogi. Projekt “Mały Odkrywca” zainteresuje dzieci i sprawi, że spędzą one czas nie tylko na zabawie, ale i na nauce.

7. 125 kilometrów od Wrocławia, w Karpaczu znajduje się Park Bajek. Jest to świetna opcja na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Dzieci będą zachwycone, mogąc spędzić dzień w tym miejscu. Oprócz takich atrakcji jak spotkanie postaci z bajek, park ten oferuje summer tubbing – tor pontonowy z wyciągiem, gwarantujący wspaniałą zabawę dla całej rodziny.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez apartamentywroclaw24.pl, firmę wynajmującą apartamenty w centrum Wrocławia.

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.