Apartamenty nad morzem – dlaczego warto je wybrać na urlop?

Urlop nad morzem jest dla wielu osób prawdziwym synonimem udanego wypoczynku. Decydując się na wyjazd do nadmorskich miejscowości, warto zdecydować się na odpowiednie zakwaterowanie, które zapewni nam wysoki poziom komfortu i oczekiwaną prywatność. Od kilku lat zdobywającą uznanie i atrakcyjną alternatywą dla popularnych pensjonatów i hoteli są apartamenty na wynajem – czy jednak warto brać je pod uwagę podczas poszukiwania wakacyjnego noclegu nad morzem?

Prywatność przede wszystkim

Prywatność jest jedną z największych zalet apartamentów, która odróżnia je od klasycznych hoteli czy domów wypoczynkowych. Wynajęty na czas urlopu apartament to nie tylko brak dużej liczby gości, których codziennie musimy spotykać na swojej drodze. To również brak recepcji – miejsca, do którego wciąż często musimy udawać się za każdym razem, gdy wracamy do pokoju hotelowego czy z niego wychodzimy.

Wybór apartamentu to gwarancja swobody i oszczędności czasu: nie stoimy w kolejce do recepcji, nie czekamy na recepcjonistę, nikogo też nie interesuje, o której wracamy do naszego pokoju. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo komfortowe, zwłaszcza w przypadku wakacji nad morzem, gdy często chcemy szybko przebrać się czy wykąpać po plażowaniu, a następnie wyruszyć na zwiedzanie czy imprezę.

Na prywatność składają się także inne aspekty wynajmu apartamentu jak, chociażby własna łazienka czy pojemna lodówka, a także swobodny dostęp do wszystkich oferowanych przez dane miejsce udogodnień. Tylko w apartamencie możemy w ciszy i spokoju rozkoszować się kubkiem porannej kawy, ugotować ulubioną potrawę czy poleniuchować na prywatnym tarasie. Nie musimy także przejmować się obciążoną siecią internetową, a należący do pokoju sprzęt plażowy czy deska do prasowania jest tylko do naszej dyspozycji!

Apartamenty nad morzem = udany wypoczynek

Polskie morze co roku przyciąga tysiące turystów, nic zatem dziwnego, że nadmorska baza noclegowa stale się rozrasta. Niestety, odbywa się to często kosztem komfortu wypoczywających osób, czego efektem są malutkie, nieprzytulne pokoje hotelowe i brak wystarczającej do efektywnego relaksu przestrzeni. I w tym przypadku apartamenty zdają się rozwiązaniem idealnym – najczęściej składają się przynajmniej z łazienki, aneksu kuchennego i możliwego do przekształcenia w sypialnię salonu, zapewniając o wiele więcej miejsca niż standardowy pokój w hotelu czy pensjonacie. Nierzadko oferują również przepiękny widok z okna i świetną lokalizację, co znacząco wpływa na płynącą z wypoczynku nad morzem przyjemność.

Warto pamiętać, że apartamenty nad morzem mogą być również dobrym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym. Wynajęcie apartamentu z przyjaciółmi jest o wiele korzystniejsze cenowo niż wynajem kilku pokoi hotelowych, zwłaszcza na dłuższy czas. Możemy również zapomnieć o dodatkowych opłatach za udogodnienia czy obowiązkowej odpłatności za wyżywienie, które nie zawsze przecież nam odpowiada. Zaoszczędzone pieniądze wydajmy na rewelacyjną zabawę – w końcu to z niej słynie polskie morze!

Artykuł powstał przy współpracy z blueapart.pl/

 

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.