A może pobyt w Krakowie?

Kraków jest jednym z najbardziej znanych miast w Polsce i potwierdzają to liczne wizyty polskich i zagranicznych turystów. Co warto zobaczyć w mieście i z jakich atrakcji skorzystać? Poniżej przedstawiamy propozycje, jakie z pewnością sprawdzą się na zarówno krótki weekend dla dwojga, jak i dłuższy pobyt.

Miasto znajduje się na południu polski i jest jedną z byłych stolic naszego kraju. Jego bogata historia w połączeniu z unikatowym klimatem powoduje, iż nie brakuje tutaj chętnych osób chcących osobiście zasmakować tych walorów. Restauracje i inne punkty gastronomiczne są pełne, a bogata oferta miejsc noclegowych doskonale spełnia oczekiwania wszystkich chcących zatrzymać się tutaj na dłużej niż jeden dzień. Trzeba bowiem wiedzieć, że długie weekendy, coroczne święta oraz dni pełne atrakcyjnych wydarzeń kulturalno-turystycznych powodują ich zapełnienie. Dlatego bardzo ważne jest, by zaplanować swój pobyt odpowiednio wcześnie i zarezerwować miejsce, szczególnie obecnie, gdy sytuacja epidemiologiczna nie do końca jest pewna (co ma związek z liczbą dostępnych miejsc).

Lokalizacja odgrywa tutaj także ogromną rolę, gdyż hotele w centrum Krakowa są najbardziej oblegane. Co zobaczyć w grodzie Kraka poza sukiennicami, Wawelem czy kościołem mariackim?

Walory Wisły – rejs statkiem!

Atrakcje największej polskiej rzeki niewątpliwie są najbardziej atrakcyjne w dni słoneczne, a to dlatego, że wtedy możliwy jest rejs statkiem! Taka aktywność jest idealna, by zwiedzić to miasto inaczej, spoglądając na nie właśnie z tej strony. Nie brakuje tutaj dużych statków wycieczkowych, barek oraz bardziej kameralnych środków transportu wodnego. Amatorzy podziwiania widoków i utrwalania niezwykłych panoram będą w swoim żywiole.

Cumujące na brzegu statki są także bardzo atrakcyjnymi miejscami na to, by skorzystać z ich oferty gastronomicznej, gdyż mieszczą się tutaj restauracje oraz działają kluby organizujące niezapomniane imprezy. Sporo osób organizuje tutaj wieczory panieńskie i kawalerskie, imprezy integracyjne czy nawet wesela! Kraków, pomimo iż jest sporym miastem, jest dobrze skomunikowany i bez problemu można się po nim przemieszczać komunikacją publiczną oraz dzięki prywatnym przewoźnikom. W ten sposób można łatwo zamówić taksówkę podając adres, w którym znajduje się hotel w Krakowie centrum i trafić nią do miejsca imprezy, jak i z powrotem.

Nocne atrakcje Krakowa

A może zwiedzania miasta w nocy? Stanowi to niewątpliwie odmianę, gdyż unika się wtedy wielkich tłumów, jakie spotkać można w tracie dnia. Weekendy gromadzą turystów lubiących nocny tryb życia, jednak wtedy można z innej perspektywy spojrzeć na atrakcje Krakowa. Oświetlona starówka oraz kręte uliczki centrum i innych klimatycznych dzielnic pozwalają na zagłębienie w ten niepowtarzalny klimat.

Miasto dzięki swojej bogatej ofercie pozwalają po zwiedzaniu miasta kontynuować przyjemne chwile w atrakcyjnych hotelach, w których także nie brakuje wartych odwiedzenia restauracji czy klubów. W zależności od wyboru oferty można także korzystać z wygód tych miejsc. Niejeden hotel w Krakowie może pochwalić się klimatycznymi widokami, balkonami czy tarasami.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.hotel-logos.pl

Podziel się swoją opinią lub może chcesz coś dodać do dyskusji?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.